10 najbardziej oryginalnych healerów w MMORPG

Dodany przez guru prawie 6 lat temu
21 11700
10 najbardziej oryginalnych healerów w MMORPG

Znacie mnie już trochę i wiecie, że jestem wielkim fanem supportowych (leczących) klas w MMORPG. Jeśli tylko jest taka możliwość, wybieram właśnie taką postać (Priesta, Clerica lub kogoś bardzo podobnego).

Między innymi dlatego stworzyłem bardzo subiektywną listę „10 najbardziej oryginalnych healerów w MMORPG”. Czyli takich, które różnią się od stereotypowego myślenia - „siedzi z tyłu i wciska klawisze od 1 do 4”.  

10. Oracle z Tree of Savior

Dotychczas myślałem, że umiem grać healerami w MMORPG. Tak było do momentu zainstalowania Tree of Savior, gdzie zderzyłem się ze ścianą. Całe moje doświadczenie z leczącymi postaciami w MMORPG szlag trafił. Potrzebowałem wielu dni tygodni, aby przestawić się na kompletnie inne sterowanie, inną grafiką oraz inny system castowania umiejętności. Było to jednak potrzebne i koniec końców bardzo interesujące doświadczenie. Przynajmniej zobaczyłem zupełnie inne oblicze Priesta.

 

9. Scoundrel ze Star Wars: The Old Republic

Scoundrel jest jedną z subklas Smugglera. W zależnosci, jaki zestaw umiejętności wybierzemy, możemy zostać DPS-em lub Healerem nastawionym na pół-dystansową walkę. Najciekawsze w tej klasie jest jednak to, że posiada ona kilka umiejętności typowych dla Assassina lub Rogue’a np. niewidzialność. Widzieliście kiedyś Healera ze stealthem, który wygląda jak Han Solo? 

8. Bard z Silkroad Online

Nie przepadam za Bardami w MMORPG. W teorii prezentują się znakomicie, ale w praktyce są pomijani przez większość graczy. Dlaczego? Głównie przez swoją „hybrydowość” (czyt. nijakość) Jedynym tego typu postacią, którą jako tako toleruje jest Bard z Silkroad Online, który oprócz leczących zdolności posiada dziesiątki (dosłownie dziesiątki) użytecznych umiejętności (spowolnienie przeciwników, regenerację many, zwiększenie szybkości, zmniejszenie obrażeń magicznych). Prawdziwy człowiek orkiestra, który może uratować skórę niejednemu graczowi. 

7. Defiler z RIFT

RIFT posiada mnóstwo supportujących (leczących) klas, ale moim faworytem jest zdecydowanie Defiler. Wyobraźcie sobie postać, która wygląda jak Necromancer, posiada podobny zestaw umiejętności co Nekromanta, ale tak naprawdę jest… bardzo sprawnym i bardzo efektywnym healerem. Wiecie, na czym polega paradoks? Że do leczenia punktów życia używamy zdolności opartych na śmierci.

6. Astrologian z Final Fantasy XIV

Astrologian to leczący i wspierający towarzyszy magią opartą na kartach z niebiańskimi motywami” – to wystarczyło, aby znaleźć się na tej liście TOP10. Twórcom FFXIV udało się połaczyć klasę Priesta z systemem kart. Niemożliwe? Pobierzcie Final Fantasy XIV, kupcie dodatek Heavensward i przekonajcie się na własnej skórze, że taka postać rzeczywiście istnieje… i daje radę na PvE. Z początku wydaje się nieco skomplikowana, ale po jakimś czasie ogarniecie wszystkie tajniki Astrologiana.

5. Lightbinder ze Skyforge

Lightbinder to zdecydowanie jedna z najmocniejszych strony całego Skyforge. Rosjanie stworzyli bardzo oryginalną wariację Priesta, który oprócz leczenia posiada całą gammę „ochronnych” umiejętności, które zmniejszają lub całkowicie blokują otrzymywany damage.Postać cechuje również atrakcyjny wygląd – szczególnie w formie żeńskiej - i spora niezależność. Dzięki ofensywnym skillom poradzimy w sobie w solowej zabawie, oczywiście w granicach rozsądku. 

 

4. Nature Healer z DC Universe Online

DC Universe Online posiada wiele rodzajów „healingu”, ale moim zdaniem najfajniejszy styl należy zdecydowanie do Nature. Wyobraźcie sobie Priesta, który "wypuszcza" leczące feromony, summonuje rośliny i atakuje jakimiś plączami. Wygląda to dosyć dziwnie, ale to akurat nie ma znaczenia, jeśli w taki sposób ratujemy dupska swoim kolegom z Party. 

3. Mystic z TERA Online

Zabawa Mysticiem Mistyczką w TERA Online była dla kompletnie nowym doświadczeniem. Przez prawie 15 lat mojej przygody z MMORPG nie spotkałem się z klasą, która… „wypluwa” z siebie specjalne kuleczki (orby), które odnawiają życie lub manę sojuszników z zespołu. By tego było mało, nasza postać potrafi przyzwać specjalny rodzaj Summona, który pomoże nam w walce. 

 

2. Devoted Cleric z Neverwinter

Nie przepadam za Neverwinter (Online), ale klasa Devoted Cleric to absolutne mistrzostwo świata. Długo szukałem w MMORPG takiej postaci, która nie byłaby tylko biernym obserwatorem na polu walki – wciskającym klawisz odpowiadający za leczenie - lecz pełnoprawnym uczestnikiem potyczek.

Tylko spójrzcie na próbkę jego możliwości:

 

1. Medic z WildStar

Pierwsze zderzenie z Medykiem w WildStar było dla mnie szokiem. Przez wiele lat grnaia Priestami lub Clericami przyzwyczaiłem się do bardzo pasywnej i bardzo asekuracyjnej zabawy. Wiedziałem, że od mojej postaci zależy życie moich kompanów z drużyny, dlatego zawsze trzymałem się na odległosc, nie chcac zginąć w jakiś głupi sposób.

Przygoda z WildStar zmusiła mnie jednak do kompletnie innego stylu rozgrywki. To zdecydowanie najbardziej wymagający „healing system” z jakim spotkałem się w MMORPG. 


21 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube