10 najładniejszych gier MMO na rynku

Topnajladniejszych

Czas odświeżyć listę Najładniejszych MMO na świecie. Ostatni tego typu ranking pojawił się na naszych łamach w połowie 2014 roku, a dwa lata – szczególnie w naszym gatunku – to praktycznie cała wieczność. Wiele gier odeszło, wiele miało swoją premierę, a jeszcze więcej zwyczajnie… zestarzało się.

Jest to całkowicie SUBIEKTYWNA lista, która skupia się tylko i wyłącznie na grafice. Nie zajmujemy się grywalnością, ocenami w recenzjach czy statusem produkcji. Jedziemy!

Lista zawiera tylko i wyłącznie wydane u nas MMO.

10. TERA Online

Mimo, że TERA Online nie świeci już takim blaskiem jak przy swojej premierze w 2012 roku (wchodziła przecież z metką „najładniejszej gry MMORPG na rynku”), to nadal wygląda świetnie i nadal bije na głowę wiele nowszych tytułów. Bo to przecież nie przypadek, że w większości tematów na naszym forum, na pytanie - "Szukam ładnego MMO", TERA pojawia się w co drugiej odpowiedzi. 

9. Blade & Soul

Pamiętajcie, że nie zajmujemy się botami, gold-sellerami czy niespełnionymi nadziejami Blade & Soul. Zajmujemy się grafiką, a grafika - pomimo czterech lat oczekiwania na anglojezyczną wersję – zestarzała się tylko troszeczkę. Świat gry nadal potrafi zadziwić swoim pięknem, a to chyba wystarczający powód do umieszczenia B&S na tej liście. Tym bardziej, że w tych czasach już chyba nikt z was nie ma problemu z odpaleniem tego MMORPG'a na maksymalnych ustawieniach. 

8. The Division

Możemy oczywiście dyskutować, czy The Division rzeczywiście jest pełnoprawnym MMO, czy tylko „sieciowym shooterem z elementami RPG”, ale sprawą bezdyskusyjną jest jego imponująca grafika. Tamtejszy Nowy Jork robi kolosalne wrażenie. Nie tylko ze względu na wierne odwzorowanie poszczególnym elementów, ale również ilość detali i klimatycznych miejscówek, których jest przecież wszędzie pełno. Ubisoft zrobiło naprawde kolosalną robotę i przynajmniej pod tym względem nie mają się czego wstydzić. Nawet pomimo "małego" downgrade'u, który nawiedził The Division kilka miesięcy przed premierą. 

7. Final Fantasy XIV

Spokojnie, nie zapomniałem o Final Fantasy XIV, które pojawia się w każdym, tego typu rankingu na świecie. Trudno się temu dziwić, jeśli świat Eorzea został odtworzony w perfekcyjny sposób. Pełen kontrastów, różnorodności, przepięknych outfitów, ciekawie skonstruowanych dungeonów, czy jeszcze lepiej wyglądających bossów. Naprawde czuć się tutaj magię grafiki.  

6. PlanetSide 2

PlanetSide 2 wymaga bardzo dobrego komputera, więc musi również oferować bardzo dobrą grafikę. I tak właśnie jest. Problem w tym, że tylko nieliczni gracze są w stanie odpalić PS2 na maksymalnych ustawieniach i cieszyć się epickimi walkami na setki graczy. Większość osób wybiera raczej gorszą grafikę na rzecz bardziej stabilnych fps’ów. Co nie zmienia faktu, że całość nadal prezentuje się świetnie. 

5. DayZ

Można mieć pretensje do ślimaczego tempa produkcji gry, niekończącego się Early Access i masy uciążliwych bugów, ale od strony graficznej DayZ to absolutna czołówka - najlepszy przykład macie powyżej. Pozostaje oczywiście jeszcze kwestia (wątpliwej) optymalizacji, ale tym zagadnieniem dzisiaj się nie zajmujemy.

4. Skyforge

Nie śmiałbym powiedzieć, że Skyforge to jeden z najlepszych MMORPG’ów ever. Ale jeden z najlepiej wyglądających MMORPG’ów już tak. Nowa gra Rosjan z Obsidian Ent. i Allods Team zachwyca szczegółowością świata i wyglądem skilli. W pełni zasłużone czwarte miejsce.

3. Elder Scrolls Online

Już samo patrzenie na Elder Scrolls Online sprawia ogromną przyjemność, a co dopiero przemierzanie ogromnego świata gry (szczególnie na widoku First-Person), pełnego malowniczych krajobrazów, perspektyw i widoków. I to wszystko za śmieszne 30-35 złotych, bo tyle kosztuje egzemplarz tego MMORPG’a.

2. War Thunder

Trudno było tutaj nie umieścić War Thunder’a, bo zarówno w wersji samolotowej, jak i czołgowej prezentuje się wyśmienicie. Nie tak dawno miał tam miejsce kolejny upgrade grafiki, który wprowadził nową wersję silnika Dagor Engine 4.0, polepszając efekty, światło, cienie, nie wspominając o „nowej, fotorealistycznej technologii renderowania nieba i chmur”. To wszystko sprawiło, że WT wypiękniał jeszcze bardziej.

1. Black Desert

Tylko ślepcy… albo najwięksi hejterzy gry nie zgodzą się ze stwierdzeniem, że mamy do czynienia z najładniejszym Massively Multiplayer Online Role Playing Game w historii. Przecież żadna gra, w prawie 20-letniej historii naszego gatunku, nie była tak piękna, tak zapierająca dech w piersiach, jak właśnie Black Desert. To wizualna perełka, która oferuje nam wspaniałą grafikę połączoną z dużym, róznorodnym światem gry. Można tylko żałować, że reszta gry nie stoi na podobnym poziomie, ale niestety nie można mieć wszystkiego. 

 

 

​Teraz wasza kolej. Wskazujcie swoje najładniejsze gry MMO. 

Zobacz także

54 komentarzy