10 najlepszych gier MOBA (by guru & Xaorus)

Desktop1

Będzie trochę hejtów, będzie trochę dramy, bo nasz wspólny (mój i Xaorusa) ranking nie wszystkim się spodoba. Ale może nie będzie tak źle…

Najpierw łapcie 10., 9. i 8. miejsce w formie tekstowej, aby resztę zestawienia (od 7 do 1 lokaty) zobaczyć w formie videomateriału od Xaorusa. To co? Jedziemy? 

 

 

10. Strife

Dziesiątka w rankingu, ale za to prawdopodobnie najbardziej niedoceniania MOBA na rynku, która po swojej Open Becie rok temu (24 sierpnia 2014) jest praktycznie nieobecna w mediach, choć istnieje i zbiera bardzo pozytywne oceny. Nie tylko dlatego, że stworzyli ją Panowie od Heroes of Newerth, ale dlatego, że bierze z innych MOBA najlepsze elementy i w lekko zmienionej formie wprowadza je tutaj. Spora dynamika, grafika a’la LoL, wiele niespotykanych funkcji – naprawdę polecam. 

9. Awesomenauts

Gry MOBA miały jeden żelazny schemat: trzy linie, kilkunastu bohaterów, miniony, dwie bazy i izometryczną grafikę. Miały, bo Awesomenauts wywrócił to wszystko do góry nogami, przenosząc rozgrywkę… w świat platformówki 2D. I cały – wydawać by się mogło – szaleńczy pomysł wypalił, a my dostaliśmy mega dynamiczną, mega wciągającą i mega INNĄ produkcję, która może się spodobać nie tylko fanom side-scrollerów.

8. Bloodline Champions

Już nie młoda, ale za to bardzo ambitna produkcja, która sama siebie nie nazywa MOBĄ, lecz „free to play online PvP Arena game” .Utrzymana w stonowanym tonie, gdzie wszystko kręci się wokół walki (farmienia w ogóle tutaj nie ma) i maksymalnie kilkunastominutowych potyczek. Bloodline Champions jest dobry… musi być dobry, bo przecież zaczynał jako gra Pay2Play – dopiero później wprowadzono darmowy model biznesowy. 

 

Miejsca od 7 do 1: 

Zapraszam do komentowania. 

 

Zobacz także

121 komentarzy