10 topowych gier, które pomogą przetrwać domową kwarantannę

Dodany przez guru ponad 2 lata temu
11 16446
10 topowych gier, które pomogą przetrwać domową kwarantannę

Z obawy przez epidemią koronawirusa w Polsce, na dwa tygodnie zostały zamknięte szkoły, uczelnie, kina, teatry oraz muzea.

„Zostańmy w domach” - taki komunikat płynie od premiera, ministra zdrowia oraz epidemiologów. 

A w domu, jak to w domu. Nie ma zbyt wielu atrakcji. Albo będziemy wpatrywać się w telewizor, albo… „grać w gry”. No właśnie – przed wami lista 10 gier online (podzielona na siedem kategorii), które są obecnie na topie i które pomogą wam przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. 


Semi-MMO: The Division 2

The Division 2 to produkt bardzo na czasie . Fabuła gry kręci się wokół śmiercionośnego wirusa, który zabił większość amerykańskiej populacji i spowodował  totalny chaos w kraju. Straszne? Owszem, ale póki co to tylko wirtualna rzeczywistość… A fakty są takie, że The Division 2 przeżywa obecnie swoją drugą młodość. Dzięki masowym przecenom (z 200 do 12 zł) a ulicach Waszyngtonu zaroiło się od graczy. Z kolei dodatek „Warlords of New York” wprowadził masę nowości i usprawnień, niejako zmieniając The Division 2 w The Division 2,5. 

MMORPG: Black Desert i Return of Reckoning

WoW, WoW Classic, Elder Scrolls Online, Final Fantasy XIV czy RuneScape mają się świetnie, ale ostatnie tygodnie należały do Black Desert oraz Return of Reckoning (aka Warhammer Online). W BDO pojawiła się nowa postać, nowe skille, a sama gra była rozdawana za darmo, dzięki czemu zanotowano dwukrotny wzrost aktywnych graczy, który wciąż się utrzymuje. Podobny scenariusz obserwujemy w Return of Reckoning/Warhamer Online, który ze względu na wielkie zainteresowanie musiał ulepszyć sprzęt i zwiększyć pojemność serwerów. 

Mobile: Dragon Raja

Najgorętszy mobilny MMORPG ostatnich miesięcy. Dragon Raja wywołała ogromne zainteresowanie wśród fanów „przenośnych” gierek. Piękna grafika (Unreal Engine 4), niestandardowe uniwersum, masa contentu oraz obecność Epic Games (jako jednego ze współproducentów) przełożyła się na 3 miliony wstępnych rejestracji. Chętnych było tak wielu, że w pierwszych dniach trzeba było awaryjnie otwierać nowe serwery, aby wszystkich pomieścić. 

Battle Royale: Call of Duty Warzone

Nowe Call of Duty wyskoczyło jak „Filip z Konopi” i szturmem zdobyło rynek. Cały rynek. Liczba 6 milionów graczy w 24 godziny od debiutu robi kolosalne wrażenie. Pół miliona widzów na Twitchu też nie wzięła się z niczego. Jeśli popularność Warzone utrzyma się, to Fortnite, PUBG, Apex Legends będą miały twardy orzech do zgryzienia. 

UPDATE: z ostatniej chwili - Warzone zgromadził już 15 milionów graczy!

Shooter: Counter Strike Global Offensive

CSGO wystartował w 2012 roku, a pod koniec 2018 roku przeszedł na Free-To-Play. Jednak dopiero teraz, zima/wiosna 2020, przeżywa swój najlepszy okres w historii. Nigdy wcześniej w Counter Strike: Global Offensive nie grało więcej osób. Praktycznie co weekend strzelanka od Valve poprawia swój rekord, który obecnie wynosi 952 tys. równocześnie zalogowanych użytkowników. To również najpopularniejsza gra wideo na Steamie. 

Survival: ARK Survival Evolved i Rust

Wielki „boom” notują także gry zaliczane do tzw. survivalów. Dzięki premierze DLC oraz kosmicznej promocji tydzień temu ARK: Survival Evolved pobił swój rekord CCU (157 tys.), awansując do czołówki Steama. To samo dzieje się z Rustem, który po kilku słabszych miesiącach wrócił do łask – w szczytowych momentach mamy tam nawet 80k osób online, nie mówiąc o świetnych recenzjach (prawie 90% pozytywnych ocen). Nic tylko grać!

ARPG/hack’n’slash: Wolcen i Path of Exile

Miłośnicy hack’n’slashów wreszcie doczekali się wspaniałych czasów. Jeszcze kilka lat temu na rynku istniały może dwa, maksymalnie trzy godne uwagi ARPG-i. A teraz… sami widzicie, co się dzieje. Z tej grupy trzeba jednak wyróżnić Path of Exile ("Delirium" zanotowało rekordowe otwarcie na poziomie 237 tys. osób online) oraz Wolcen: Lords of Mayhem, który po początkowym boomie/kryzysie rozpoczął właśnie gruntowną naprawę i który – przynajmniej w teorii – powinien stawać się jeszcze lepszy. 

Nie zapominajmy też o Diablo 3 (wczoraj wystartował nowy sezon) oraz MMORPG-owych Lost Ark, MU Legend czy Drakensang Online.


11 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube