14 milionów graczy miesięcznie i wersja mobilna w drodze – to wszystko w Valorant

Valorant year one

Valorant jest z nami od roku. Tak, 2 czerwca 2020 roku zadebiutował taktyczny shooter od Riot Games i w związku z tym deweloperzy przygotowali kilka niespodzianek dla swojej społeczności. Pierwszą z nich jest wersja mobilna gry.

Co prawda Riot Games dopiero zapowiedziało, że taka wersja powstaje i nie zdradziło jej daty premiery, niemniej jest na co czekać. Valorant Mobile będzie podobno wierne oryginałowi, ale z pewnymi usprawnieniami, aby ta wersja odpowiadała wymaganiom użytkowników gier mobilnych. Nie wiadomo, czy obowiązywać będzie cross-play (wątpliwe), czy Riot załatwi to w stylu League of Legends Wild Rift.

Drugą niespodzianką jest informacja o liczbie aktywnych graczy w obrębie miesiąca. Riot Games pochwaliło się, że średnio w Valorant w ciągu miesiąca znajdziemy 14 milionów graczy. Jest to fenomenalny wynik, któremu co prawda daleko jeszcze do osiągnięć League of Legends, niemniej robi wrażenie. Wydawać by się przecież mogło, że Valorant nie budzi takiego zainteresowania i „nikt” w niego nie gra. Statystyki oglądalności na Twitchu mówią jednak same za siebie, a teraz Riot jeszcze mocniej je potwierdza.

I na koniec – pora na świętowanie! Skoro Valorant ma już za sobą rok, można to uczcić tylko w jeden sposób: miesięcznym świętowaniem. Właśnie dlatego Riot organizuje w czerwcu RK1 VALORANT, czyli serię wydarzeń i okazji zarówno w grze, jak i poza nią.

Każde wydarzenie RK1 odbędzie się w konkretnym terminie i potrwa określony czas (przy czym większość z nich już się rozpoczęła):

NOCNY.RYNEK (2 czerwca) - Wrota Nocnego Rynku stanęły otworem. Na zainteresowanych czeka sześć losowych skórek w promocyjnych cenach i unikatowej dla każdego nabywcy wersji.

ZESTAW „PODZIEL SIĘ” (początek głosowania 2 czerwca) - Oddajcie głos między 2 a 7 czerwca na preferowany przez Was zestaw przedmiotów. Zwycięzcy głosowania zostaną ogłoszeni 16 czerwca. Następnie kupcie zestaw między 22 czerwca a 8 lipca: 50% wpływów ze sprzedaży skórek broni oraz 100% wpływów ze sprzedaży akcesoriów z zestawu „Podziel się” w tym okresie zostanie przekazane na rzecz Funduszu Oddziaływania Społecznego Riot Games działającego we współpracy z Impact Assets.

KARTY GRACZA (9 czerwca) - Wygospodarujcie sobie trzy miejsca na waszej liście kart gracza Valorant do zdobycia i skompletujcie zestaw RK1 w Edycji Limitowanej z okazji odcinków 1, 2 i 3.

PRZEPUSTKA BOJOWA SPOŁECZNOŚCI (od 13 do 25 czerwca) - Każdy z regionów Valorant weźmie udział w głosowaniu na unikatowy przedmiot, który okaże się najbardziej reprezentatywnym symbolem danego regionu. Kandydatami będą graffiti, przywieszki do broni oraz tytuły. Zespół twórców dokona przeglądu rzeczy z największą liczbą głosów. Następnie wybrane przedmioty pojawią się w przyszłej, tworzonej z pomocą społeczności Przepustce bojowej w odcinku 4.

WWFEST POWRACA (25 czerwca) - Festiwal muzyki i sztuki eksperymentalnej. Tym razem będziemy gościć artystów z całego świata, pojawi się też zupełnie nowy gwóźdź programu.

PRZEPUSTKA WYDARZENIA RK1 (od 22 czerwca do 6 lipca) - Przepustkę wydarzenia RK1, którą wszyscy dostaną za darmo. Bez wymogów wstępnych, bez konieczności wydania VP – po prostu siedem poziomów dostępnych wyłącznie w trakcie RK1 przedmiotów takich, jak choćby karta gracza czy przywieszka do broni z odcinka 3.

STREAM NA ŻYWO ODCINKA 3 (21 czerwca) - Gdy RK1 dobiegnie końca, zacznie się odcinek 3. Z tego powodu przygotowany zostanie panel dyskusyjny. Transmisja na żywo zacznie się na Twitchu, 21 czerwca o 19:00 CEST.

DOPALACZ DRUŻYNOWY (od 22 czerwca do 26 lipca) - Dopalacz zależy od liczebności waszej grupy. Dołączcie do kolejki we dwójkę, a zyskacie o 8% więcej PD. Sformujcie budzące postrach trio, a otrzymacie 12% bonusu. Czteroosobowa grupa zgarnie 16%. Pięcioosobowy skład może liczyć na 20% PD więcej.

ZRÓWNYWANIE KONT (22 czerwca) - W odcinku 3 pojawi się kolejny dowód uznania i zarazem nagroda dla graczy za czas poświęcony Valorant. Szczegóły poznamy podczas transmisji z 21 czerwca.

NOWY AGENT??? – Riot nabiera wody w usta i nie zdradza szczegółów kiedy, co, jak, gdzie, z kim i dlaczego.

To wszystko w obrębie samego czerwca. Trzeba przyznać, że Riot przygotowało kilka atrakcji dla graczy Valorant. Ja z kolei jestem zaskoczony, że tytuł ten jest z nami dopiero od roku. Byłem przekonany, że minęły już dwa lata…

Zobacz także

3 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Wybierz jedno:

Wyniki

Obrazek dnia

Dom

Kalendarz