15 gier MMORPG, w których znajdziecie klasę Nekromanty

Dodany przez guru około 3 lata temu
9 16846
15 gier MMORPG, w których znajdziecie klasę Nekromanty

"Nekromancja – w literaturze fantasy oraz grach nazywa się tak dziedzinę magii, polegającą na ożywianiu zwłok lub szczątków ludzkich (zob. nieumarli). Za szczytowe osiągnięcie tak pojętej nekromancji uważany jest dający swoistą nieśmiertelność proces transformacji nekromanty w licza, podczas którego nekromanta umiera, lecz zostaje własną magią przywrócony do funkcjonowania jako nieumarły."

Nic więc dziwnego, że Nekromanta to jedna z najciekawszych i najbardziej pożądanych klas w MMORPG.

W tym artykule zaprezentujemy wam 15 tytułów, które posiadają u siebie taką postać.

 

Warframe

Nekromanta w Warframe nie nazywa się Nekromanta, tylko Nekros. Potrafi jednak przywoływać “cienie” zabitych przeciwników (aby walczyli po naszej stronie), a my przy okazji wzbudzać strach i zmuszać wrogów do ucieczki. Niebanalna, mroczna postać.

Tree of Savior

To Tree of Savior posiada Necromancera? Oczywiście (jedna z subklas Wizarda) i to takiego pełnoprawnego, który oprócz przywoływania szkieletów, może przeklinać wrogów, a nawet tworzyć wieżyczki czy działa strzelające zwłokami.

ArcheAge

Budowanie postaci w ArcheAge odbywa się za pomocą łączenia tzw. Skillsetów. Tym sposobem - dzięki scaleniu Occultism, Vitalism oraz Witchcraft – otrzymamy klasę Nekromanty. Mrocznego Maga, który skupia się przede wszystkim na debuffowaniu wrogów, aczkolwiek ma pewne zdolności typowego Nekromanty.

RIFT

Nie zapominajmy także o RIFT, który także może się pochwalić obecnością Nekromanty. W tym przypadku nie ma miejsca na żadne rewolucje. Tutejsza postać summonuje, debuffuje, konsumuje zwłoki, a nawet transformuje się w potężnego nieumarłego, który przez krótki czas zyskuje niesamowitą siłę oraz żywotność.

Skyforge

Skyforge postawiło na bardzo “nowoczesne” wydanie Nekromanty. Takie pół-fantasy, pół-science-fiction (jak cała gra). Gdy jednak chodzi o jego zdolności, to raczej nie ma zaskoczeń. Dużo klątw, dużo ofensywnych czarów, dużo summonowania. Tutejszy Nekromanta potrafi także tworzyć tarcze ochronne oraz zmieniać się w Licha.

Elder Scrolls Online

To najnowsza klasa w grze (wprowadzona razem z dodatkiem Elsweyr), która nie jest jednak wcale takim typowym Nekromantą, jak się wszystkim wydaje. Owszem, może przyzywać wielkiego kolosa z jeszcze większym damagem, ale może pełnić także inne role. Na przykład być Tankiem… albo Healerem (ulti Nekro wskrzesza sojuszników).

Age of Conan

W tym przypadku nie mamy żadnych wątpliwości. Necromancerw wykonaniu Age of Conan to klasyka w czystym wydaniu. Dystansowy Czarodziej, który przyzywa plugawe monstra, aby walczyły po jego stronie. W połączeniu z klimatem gry, to naprawdę kapitalna sprawa.

Guild Wars 2

Bez wątpienia najmroczniejsza postać w GW2. Ale także najbardziej klimatyczna. “Praktykujący mroczne sztuki, nekromanci przyzywają stwory, władają mocą rytuału i leczą się magią krwi. Nekromanci żywią się siłą życiową, którą mogą wykorzystać, aby opóźnić własną śmierć”.

Dungeons & Dragons Online

Dzięki Necromancy (Nekromancji) w Dungeons & Dragons Online możemy kontrolować śmierć. Czyli: wysysać życie, osłabiać cele (np. poprzez zmniejszony damage) oraz zasypywać wrogów mnóstwem specjalistycznych czarów, przez które staną się bezużyteczni.

Dungeon Fighter Online

Aby odblokować Nekromantę w Dungeon Fighter Online (najbardziej dochodowym MMORPG-u na świecie), musicie najpierw wybrać klasę Thiefa, a potem zdobyć 15 lvl. Dopiero wtedy będziecie mogli zostać Panem Śmierci, który odprawia mroczne rytuały, przywołuje zombie (aby potem je poświęcić) oraz tworzy osłabiające aury.

Sphere 3

Klasa Nekromanty to najnowszy nabytek w nieco zapomnianym już Sphere 3. Jest to postać posiada najwięcej punktów życia i najwięcej defensywnych umiejętności spośród wszystkich magicznych klas w grze. Poza tym potrafi przyzywać zmarłych (to oczywiste) oraz uciszać wrogów na niewielkim terenie.

Dark Age of Camelot

Dark Age of Camelot posiada 21 ras oraz 45 klas postaci. W tak ogromnej grupie nie mogło oczywiście zabraknąć naszego dzisiejszego bohatera. Nekromanta w DaoC, w zależności od przybranej formy, potrafi debuffować, leczyć lub po prostu wzmacniać siebie lub swoich przywołańców. Mamy naprawdę sporo możliwości.

Lineage 2

Human – Wizard – Necromancer. Nigdy nie była to zbyt popularna postać w L2, aczkolwiek z tego co pamiętam, całkiem nieźle radziła sobie w PvP. Głównie przez debuffy oraz miniony zadające całkiem spory damage. Nie wiem, jak jest teraz, ale… Nekromanta to Nekromanta.

Project Gorgon

Project Gorgon (drugi najlepiej oceniany MMORPG na Steamie) nie posiada typowych klas postaci, ale posiada tzw. Combat Skills, które można rozwijać. Jednym z takich zestawów jest Nekromancja, skupiona wokół czarnej magii oraz tworzenia nieumarłych. Aby jednak skorzystać z tych mocy, musimy zaopatrzyć się w Necromancy Gem.

EverQuest/EverQuest 2

Zarówno pierwsza jak i druga część EverQuest posiada u siebie postać Nekromanty. Nie znajdziecie tutaj wielu różnic: “Nekromanta jest bezbożnym panem śmierci i rozkładu. Nekromanci przywołują czwartych nieumarłych sług, którzy atakują przeciwników bez strachu i wahania. Nekromanci używają mrocznej tajemnej magii, która osłabia wroga oraz pozbawia go siły życiowej”.


Jakie znacie inne gry z klasami Nekromantów? Wpisujcie w komentarzach. 


9 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube