150 levelów w jeden dzień. Niesamowity rekord expienia w Tibii

Dodany przez guru 6 miesięcy temu
9 13356
150 levelów w jeden dzień. Niesamowity rekord expienia w Tibii

Sądziliśmy, że wrześniowy rekord ustanowiony przez “Jowjow Godlike” (1,2 mld expa w jeden dzień) to absolutny kosmos, który nie zostanie poprawiony przez długi, dłuuuuugi czas.

Aż tu przyszedł gracz o nicku “Frok Ardyn” i pozamiatał wszystko…

Ten gracz, tylko w jeden dzień (4 stycznia 2024 roku), wyexpił swoją postać z 577 lvl do 719 lvl, zgarniając zawrotne 2,9 mld punktów doświadczenia, co było niemal trzykrotnie lepszym wynikiem niż poprzedni rekord.

Jak to możliwe? Jak w 24 godziny można zdobyć aż tyle levelów?

Otóż można, ale do tego jest potrzebna kasa. Kasa i odpowiedni serwer, bo cały myk polegał na tym, że “Frok Ardyn” dokonał tego wyczynu na serwerze Retro Hardcore PvP, gdzie za zabijanie innych graczy dostajemy expa. A jeśli jeszcze niskolevelową postacią zabijemy wysokolevelową postać, to otrzymamy gigantyczne, naprawdę gigantyczne pokłady expa.

To właśnie zrobił “Frok Ardyn”, który WYKUPIŁ usługi, aby highlevelowi gracze mu się po prostu podkładali. Cały pakiet – powtarzany mniej więcej od 15 grudnia  – kosztował go 38,000 Tibia Coins, czyli około 1200 dolarów (czyli około 5k zł).

(w zakładce Lvl można zobaczyć  jegodzienne przyrosty levelów)

Oto jego wypowiedź z Reddita:

Hej. Jestem Frok Ardyn. Całkowita kwota wydana na poziomach od 41 do 719 wyniosła 38 tys. Tíbia Coins. Dla kontekstu było to tańsze niż Ferumbra’s hat i połowę tańsze niż mysterious scroll.

Postać została stworzona w Obscubrze, retro hardcorowym PVP, gdzie istnieje rynek kupna i sprzedaży doświadczeń. Potem przeniosłem się do Collabry, gdzie właściwie mam zamiar grać.

W odpowiedzi na dziwnie agresywne komentarze: Jestem prawnikiem w realu i całkiem nieźle sobie żyję. Pieniądze, które przeznaczyłem na Tibię, to wydatek wydawany na moje hobby. Nie uważam tego za jakąkolwiek inwestycję i nie radzę nikomu wydawać więcej, niż pozwala na to aktualna sytuacja finansowa.

Czyli tak chciał wydać pieniądze, więc wydał. Jego sprawa.

 


9 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube