20-lecie pewnej gry, bez której nie powstałby World of Warcraft

Dodany przez guru około 5 lat temu
5 7984
20-lecie pewnej gry, bez której nie powstałby World of Warcraft

O kim mowa? Oczywiście o EverQuest. 

Trójwymiarowa gra komputerowa z gatunku MMORPG, wydana 16 marca 1999 roku przez 989 Studios należące do Sony. Jej projektantami byli Brad McQuaid, Steve Clover i Bill Trost.

16 marca 1999 roku, czyli dokładnie 20 lat temu!

Jesteśmy właśnie świadkami urodzin jednej z najbardziej zasłużonych gier Massively Multiplayer Online w historii. EverQuest wyznaczył nowe szlaki, które były później w mniejszy lub większy sposób „kopiowane” przez innych producentów. 

Chodzą nawet głosy, że sam Blizzard Entertainment w bardzo znaczący sposób wzorował się na oryginalnym EverQuest. Wersja Vanilla miała dużo wspólnego z gierką Sony Online Entertainment. Dopiero potem WoW-ek poszedł swoją drogą. 

Niektórzy idą nawet dalej, twierdząc, że bez EverQuest ktoś taki jak World of Warcraft w ogóle by nie powstał. Ile w tym prawdy? Nie wiemy, co nie zmienia faktu, że EQ zawdzięczamy bardzo wiele. 


Tak ważna rocznica nie może oczywiście przejść bez echa. Przez cały dzisiejszy dzień będą odbywać się zabawy i konkursy. Przygotowano też darmowe paczki prezentów i 50-procentowy bonus do expa. Zwieńczeniem wszystkiego będzie otwarcie nowych progresywnych serwerów, dzięki którym znowu przeniesiecie się do 1999 roku. 

Wbijajcie TUTAJ


5 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube