21 gier MMORPG, które na pewno wystartują w 2021 roku

2021 01 03 133014

No dobra, nie na pewno. 

Gatunek MMORPG jest tak nieprzewidywalny, że wystarczy jakieś zawirowanie w firmie, kolejna pandemia (<odpukać w niemalowane>) lub słynny już fragment “o chęci dopracowania gry” i wszystko może trafić szlag.

Tak czy inaczej, mówimy o grach, które z bardzo dużym prawdopodobieństwem wystartują w 2021 roku. 


New World

Zaczynamy z grubej rury, bo od New World, które będzie – i nikt nie ma chyba co do tego wątpliwości – największą premierą MMORPG w 2021 roku. Amazon Games powinno dostarczyć wspaniałą grę, która błyskawicznie wbije do czołówki gatunku. To, czego doświadczyliśmy podczas Bety, zdaje się potwierdzać te oczekiwania. Start New World zaplanowano na wiosnę.

 

Elyon

Kolejnym wielkim wydarzeniem w 2021 ma być premiera Elyon, czyli dawnego Ascent: Infinite Realm. Gierka zadebiutowała już w Korei Południowej, ale u nas ma się pojawić – mniej więcej – w drugiej połowie roku (za pośrednictwem Kakao Games). Chętnie sprawdzimy, co fajnego przygotowali nam twórcy TERA Online oraz PUBG.

 

Magic Legends

A jeśli szukacie czegoś bardziej hack’n’slashowego, to polecamy poczekać na Magic Legends – Action MMO osadzonego w świecie Magic The Gathering. Beta Testy już trwają, jednak oficjalny debiut nastąpi dopiero na wiosnę (zgodnie z tym, co przekazało w ostatnim komunikacie Cryptic Studios)

 

Lost Ark Online

To prawdopodobnie ostatni rok, kiedy Lost Ark Online ląduje na liście “najbardziej wyczekiwanych gier MMORPG”. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to właśnie 2021 będzie rokiem, w którym Lost Ark wreszcie pojawi się w Europie i USA. Wydawcę już znamy (Amazon), teraz tylko czekać na uruchomienie oficjalnej strony oraz testów.

 

Mad World

Mad World miał ruszyć jeszcze w tamtym roku, ale ostatecznie zobaczymy go na rynku dopiero za kilka miesięcy. 2021 to już ostateczna data premiery gry, co w ostatnim wpisie na Facebooku (dosłownie sprzed tygodnia) potwierdzili Panowie z Jandisoft. Cierpliwości!

 

Broken Ranks

To powinien, wróć, to będzie najlepszy polski MMORPG ever. Broken Ranks (aka Taern 2) może nie tylko wstrząsnąć rodzimym rynkiem, ale także narobić zamieszanie poza granicami. Wersja Pre-Alpha jest już za nami, Closed Alpha jest w trakcie, Closed Beta jest planowana na marzec. W takim tempie w wakacje otrzymamy możliwość wejścia do gry.

 

Corepunk

Bez wątpienia jeden z najbardziej wyczekiwanych i najbardziej intrygujących tytułów, który mnie osobiście przypomina MMOPG-ową wersję League of Legends. Beta Testy miały wystartować w grudniu, ale z powodu koronawirusa… oraz premier WoW: Shadowlands oraz Cyberpunk 2077 przesunięto harmonogram na wiosnę.

 

ODIN: Valhalla Rising

“The ODIN: Valhalla Rising game will be released in 2021” – taką obietnicę otrzymaliśmy kilka tygodni temu i nie mamy powodu myśleć, że się nie spełni. Przecież znamy już wydawcę gry na rynek EU/USA (Kakao Games), ponadto ostatnie materiały zdają się sugerować, że ODIN jest już praktycznie ukończony.

 

Rise Online

W przypadku Rise Online mamy jasny harmonogram, według którego gierka ma zadebiutować na rynku w drugiej połowie 2021 roku. Obecnie ogrywamy Alfa Testy i coraz bardziej zbliżamy się do CBT. Kto nie może się już doczekać, aby wypróbować nowego lepszego Knight Online?

 

Bless Unleashed

Konsolowcy cieszą się Bless Unleashed od roku, pecetowcy muszą wytrzymać do lutego/marca, kiedy gierka doczeka się wersji PC oraz oficjalnie zadebiutuje na Steamie. Bless Online okazał się failem dekady, jednak Bless Unleashed ma możliwości zmyć plamę na honorze, a przy okazji okazać się fajnym MMORPG do pogrania, który wreszcie wykorzysta potencjał tego uniwersum.

 

Diablo Immortal

Jeszcze kilka tygodni temu mieliśmy wątpliwości, czy Diablo Immortal ma szansę wystartować w 2021 roku. Teraz już takich wątpliwości nie ma. Ostatnie “otwarte” testy (dla Australijczyków, ale nie tylko) udowadniają, że mobilne Diablo jest grywalne i praktycznie gotowe do wydania. Zapewne na lutowym BlizzCon Online otrzymamy konkretne info, co do premiery.

 

Crimson Desert

Zasmuciły nas ostatnie rewelacje z Crimson Desert, chociaż  Pearl Abyss cały czas twierdzi, że otrzymamy elementy typowe dla MMO. Trudno jednak powiedzieć, jak to dokładnie będzie wyglądać. Premiera Crimson Desert “winter 2021”, czyli pewnie dopiero w grudniu.

 

Phantasy Star Online 2: New Genesis

Jeszcze rok temu nie mieliśmy żadnego Phantasy Star Online 2. Teraz mamy już oryginał i powoli przygotowujemy się na nadejście Phantasy Star Online 2: New Genesis, czyli kompletnie nowej wersji tego MMORPG. “Coming 2021” – taki komunikat widnieje na oficjalnej anglojęzycznej stronie gry.

 

Elite Dangerous: Odyssey

Elite Dangerous: Odyssey trudno nazwać nowym MMO, chociaż to będzie tak rewolucyjny dodatek (Odyssey pozwoli opuścić statek, wykonywać naziemne misje, a nawet walczyć w trybie FPP), że powinien raz na zawsze odmienić oblicze tej gry. Odyssey spodziewajcie się “Early 2021” – chodzą plotki, że będzie to marzec lub kwiecień.

 

Gran Saga

Wysokobudżetowy multiplatformowy MMORPG, który w połowie stycznia startuje w Korei Południowej i który – według obietnic – niedługo potem ma się pojawić na Zachodzie (a jeśli nie, to zawsze mamy APK-i i VPN-y). Gran Saga przypomina Genshin Impact, tylko że tutaj mamy do czynienia z prawdziwą produkcją Massively Multiplayer Online.

 

Reign of Guilds

Ta gra może narobić sporego szumu. No bo wyobraźcie sobie MMORPG w średniowiecznym świecie, z podbijaniem zamków, polityką, podatkami, otwartym PvP, no i systemem Buy-To-Play. Taki będzie Reign of Guilds – premiera na Steamie w pierwszym kwartale tego roku.

 

Mortal Online 2

Mortal Online 2 jest już dostępny (w ramach beta-testów), ale jego prawdziwe otwarcie nastąpi dopiero w tym roku. Szykujcie się na brutalnego, hardkorowego, pierwszoosobowego MMORPG, który pokaże wam, co to znaczy sandbox i PK.

 

Blue Protocol

Blue Protocol może i już by wystartował, gdyby nie pandemia koronawirusa oraz konieczność pracy zdalnej. Niestety Bandai Namco było zmuszone zawiesić testy (dotychczas odbyły się dwie fazy CBT) i poczekać na lepsze czasy. Te mają nastąpić po kwietniu 2021 r.

 

Crowfall

22 grudnia na oficjalnej stronie Crowfall pojawił się komunikat od producentów, w którym oficjalnie potwierdzono, że premiera gry nastąpi w 2021 roku. To by się chyba zgadzało – od czerwca trwa Closed Beta, więc wszystko zostało już naprawione lub ulepszone. Nowy “Throne War PC MMO” nadchodzi!

 

Aion 2 oraz Blade & Soul 2

Tak, to będą mobilne gry MMORPG. NCSoft doszło do wniosku, że stworzenie “mmobilniaków” opłaci im się bardziej niż tytuy na PC lub konsole. Szkoda, ale kto powiedział, że to będą złe gry. Aion 2 oraz B&S 2 mają potencjał na stanie się wielkimi międzynarodowymi hitami. Fanów już mają, wystarczy utrzymać klimat i grywalność oryginału. Według ostatniej wideokonferencji NCSoft obie gry przybędą na rynek “sometime in 2021”

 

Starbase

Jeśli marzycie o kosmicznej przygodzie, to Starbase będzie dla was pozycją obowiązkową. Voxelowo-vertexowy MMORPG ze zniszczalnym środowiskiem, w którym będzie eksplorować kosmos, budować stacje i statki kosmiczne, wydobywać surowce, handlować, walczyć… i robić wszystko, na co mamy ochotę. Starbase wystartuje na Steamie w pierwszym kwartale tego roku.


To tyle. A jeśli jakiś z wyżej wymienionych tytułów nie będzie w stanie wystartować w tym roku, to zawsze mamy listę rezerwową gier, które także mają ruszyć w 2021.

Oto ona:

 • Hytale
 • Tower of Fantasy
 • Summoners War: Chronicles
 • Ni No Kuni: Cross Worlds
 • Noah's Heart
 • Project TL (Lineage Eternal)
 • Book of Travel
 • Wild Terra 2
 • Camelot Unchained
 • Past Fate
 • Song of Survivors
 • Dual Universe 
 • 4Story Origin
 • The Blocky Ages
 • Reworld Online

 

Zobacz także

13 komentarzy