22 najbardziej wyczekiwane gry MMORPG 2022 roku

Dodany przez guru 9 miesięcy temu
11 37359
22 najbardziej wyczekiwane gry MMORPG 2022 roku

2021 rok miał być przełomowym rokiem dla gatunku MMORPG.

Trochę był, ale tylko trochę. Wiele obiecanych nam gier “uciekło” ze swoimi premierami do następnego roku i mamy nadzieję ,że tym razem nie będziemy musieli tego powtarzać. 

Szczególnie, że lista nadchodzących tytułów zapowiada się mocarnie.


1. Lost Ark Online

Uroczyście oświadczamy, że to ostatni raz, kiedy Lost Ark Online gości na liście najbardziej wyczekiwanych MMORPG-ów danego roku. Jeśli nie wydarzy się jakaś straszna tragedia, to już 11 lutego (8 lutego, jeśli macie Founder’s Packa) wkroczymy do tego niesamowitego tytułu, aby rozkoszować się wielkim contentem i jeszcze większą grywalnością.

2. Broken Ranks

Druga lokata i drugi najbardziej wyczekiwany MMORPG 2022 roku to Broken Ranks. Polska produkcja, która ma szansę zostać najlepszym i najbardziej znanym tytułem Massively Multiplayer Online “Made in Poland”. Są na to wielkie szanse, bo Broken Ranks wyróżnia się grafiką, rozgrywką, klimatem… dosłownie wszystkim. Premiera gry jeszcze w tym miesiącu.

3. Corepunk

Corepunk miał wystartować w 2020 roku, potem w 2021 roku, ale prawdopodobnie zobaczymy go dopiero teraz. Na wiosnę ruszają beta-testy, zaś oficjalna premiera jest spodziewana w drugiej połowie roku. Sama gra zapowiada się świetnie, szczególnie ze względu na swoje podobieństwa (graficznie, ale nie tylko) do League of Legends.

4. ArcheAge 2

Wiemy, że ArcheAge 2 ma się pojawić w drugiej połowie tego roku i być prequelem z historią rozgrywającą się na zupełnie innym kontynencie (bez powiązania fabularnego z jedynką). Do tego najnowsze technologie, wspaniała oprawa graficzna, historia opowiadana w nowatorski sposób oraz sporo nowych elementów, których nie widzieliśmy w oryginale. Będzie hit? Wystarczyłoby, gdyby ArcheAge 2 nie popełnił błędów ArcheAge i ArcheAge Unchained.

5. Diablo Immortal

Pierwsza “mmobilka” na liście, ale za to jaka.. Już teraz – na etapie beta testów – Diablo Immortal wyróżnia się ponadprzeciętną grywalnością, a zawartość gry bije na głowę istniejące od dziesięciu lat Diablo 3. Zapowiada się naprawdę kapitalna produkcja dla fanów hack’n’slasowych MMO. Oby tylko Blizzard tego nie zniszczył jakimiś niepopularnymi decyzjami.

6. RISE

Gra MMORPG przypominająca “Wiedźmina”, ale w południowokoreańskim wydaniu. Dwa pierwsze zwiastuny zrobiły na nas ogromne wrażenie i mamy nadzieję, że podobnie będzie z samą grą. Premiera RISE jest podobno zaplanowana na ten rok. Trzymamy kciuki, aby tak się stało.

7. Mad World

Październikowe, a potem grudniowe (otwarte) testy bardzo zaostrzyły apetyt na Mad World. Wiemy już, że jest to fajna, grywalna i bardzo oryginalna produkcja MMORPG, która ze względu na swój klimat i przystępność (Free-To-Play + via www) może zamieszać rynkiem.

8. ODIN: Valhalla Rising

Otwarty świat + mitologia nordycka + F2P + multiplatformowość. Czego chcieć więcej? ODIN: Valhalla Rising osiągnął już spory sukces w Korei Południowej i teraz czas na resztę świata. Według ostatnich zapowiedzi ODIN-a mamy dostać jeszcze w tym półroczu (za sprawą Kakao Games).

9. Chrono Odyssey

Mimo zapowiedzi gry, oficjalnego zwiastuna oraz działającej strony, Chrono Odyssey to wciąż wielka tajemnica. Epicki “space-time fantasy MMORPG”, który ma zachwycać grafiką oraz niesamowitym światem (“wykraczającym poza czas i przestrzeń”). Do tego luźne podejście do klas postaci oraz masowe walki RvR.

10. Palia

Palia to gra, która zachwyciła nas od samego początku. Gdy tylko usłyszeliśmy, że stoją za nim byli pracownicy Blizzarda, Riot Games oraz Zynga, wiedzieliśmy, że będzie to coś niesamowitego. No i jest. Gra MMO bez PvP i systemu walki, która stawia na zupełnie inne doświadczenie masowości. Alfa Testy już wystartowały i liczymy, że już w tym roku dostaniemy Palię w swoje łapy.

11. PIONER

PIONER jest mroczną, brutalną postapokaliptyczną grą MMO/MMOFPS, która zachwyca grafiką oraz stricte STALKER-owym klimatem. “Bierzesz udział w rajdach. Zabijasz szalone stworzenia. Badasz anomalie. Szukasz zdobyczy. Znajdujesz sojuszników. Chronisz swój dom przed chciwymi rabusiami

12. BitCraft

Kolejna nowa produkcja, o której dowiedzieliśmy się zaledwie kilka miesięcy temu. BitCraft to “nowy rodzaj MMORPG” odcinający się od tradycyjnych statycznych światów, z równie statycznymi elementami rozgrywki. BitCraft stawia na sandbox i proceduralnie zmieniający się świat. Pierwsze testy już wystartowały, premiera gry jest planowana na drugą połowę 2022 r.

13. Undecember

Tylko kilka tygodni dzieli nad od premiery Undecember – hack’n’slasha MMO, który może odebrać trochę graczy Lost Arkowi… oraz Diablo Immortal. Bo Undecember będzie zarówno pecetowym (wydanym na Steamie), jak i mobilnym tytułem (Android + iOS).

14. Blue Protocol

Nie ma chyba bardziej wyczekiwanego anime-MMORPG niż Blue Protocol. Gra trochę zniknęła nam z radarów w 2021 roku, ale Bandai Namco cały czas dostarcza nowe materiały i obiecuje, że już wkrótce – czyli prawdopodobnie w tym roku – będziemy mogli wejść na serwery.

15. The Day Before

Ta gierka wyskoczyła jak Filip z Konopi i momentalnie zachwyciła tysiące graczy. “The Day Before to survivalowe MMO z otwartym światem osadzone w śmiertelnie niebezpiecznej, postpandemicznej Ameryce pełnej krwiożerczych zakażonych ludzi oraz ocalałych”. Premiera 13 czerwca na Steamie.

16. Fractured Online

Po tym, jak Fractured zostało “kupione” przez Gamigo, a firma obiecała przeznaczył duże środki na rozwój i marketing gry, to Fractured musiał znaleźć się na tej liście. Mówimy tutaj o sandboxie, z PvP i ekonomią w rękach graczy, która przypomina Albion Online, ale w mroczniejszym, poważniejszym wydaniu.

17. Lineage Eternal

Już nawet nie wiem, jak mamy nazywać ten produkt. Lineage Eternal? Project TL? A może TL: Origin, bo właśnie taki znak towarowy został ostatnio zarejestrowany przez NCSoft. Oznaczałoby to, że jesteśmy bardzo blisko oficjalnej premiery gry, która mamy nadzieje wreszcie nastąpi w tym roku.

18. Lineage W

Jeśli już jesteśmy przy Lineage, to nie możemy zapomnieć o Lineage W aka Lineage Worldwide. Największej i najbardziej ambitnej produkcji NCSoft, która kilka tygodni temu zadebiutowała dla połowy świata (Azja, kraje arabskie, część Afryki) i która lada moment pojawi się także w Europie oraz Ameryce Północnej. Przekonamy się, o co tyle szumu.

19. Into the Echo

Jedna z pierwszych gier MMORPG tworzonych bezpośrednio na Unreal Engine 5. Powinniśmy otrzymać niesamowitą grafikę wraz z interesującą rozgrywką o podróżowaniu w czasie, w której odkryjemy siebie oraz swoją rolę we wszechświecie. Na początku grudnia ruszyły limitowane testy Into The Echo, więc można wierzyć, że w 2022 roku dostaniemy pełną wersję.

20. Ravendawn

Ravendawn przypomina trochę Tibię, ale tak naprawdę to zupełnie inna produkcja MMORPG. Ze swobodnym housingiem, nieograniczoną personalizacją postaci, zmieniającym się światem, systemami politycznymi oraz reputacją, która będzie miała ogromny wpływ zarówno w PvE, jak i PvP. Jesteśmy już po trzech częściach Alfa Testów. Niedługo rusza CBT, a potem oficjalna premiera.

21. Ember Sword

Mega interesująca produkcja, która wyróżnia się grafiką oraz rozgrywką. Przede wszystkim rozgrywką opartą o kryptowaluty. Niedawno ruszyła nawet sprzedaż wirtualnych posiadłości, a 14,000 graczy zadeklarowało wpłacenie… 79 milionów dolarów.

22.Tales of Shadowland

Brazylijczycy także potrafią robić gry MMORPG, o czym świadczy właśnie Tales of Shadowland. Izometryczna grafika, hack’n’slashowa walka, brak typowych klas postaci oraz poziomów doświadczenia, dynamiczny “open world” z biomami, F2P bez P2W – to tylko niektóre z zalet Shadowland. W tym miesiącu startują Alfa Testy.


Poniższe tytuły nie załapały się na listę, co nie znaczy, że nie czekamy na nie:

 • Warhammer MMORPG od Nexon
 • Marvel MMORPG od Daybreak
 • Justice Online
 • Moonlight Blade Online
 • RISE Online
 • Project BBQ
 • Gran Saga
 • Summoners War: Chronicles
 • Noah’s Heart
 • Tower of Fantasy
 • Ni No Kuni Cross Worlds
 • Reign of Guilds
 • Project Ragnarok
 • The Division Heartland
 • Profane
 • Project ER
 • Ship of Heroes
 • Valliance Online
 • CROWZ
 • Pax Dei
 • Pantheon
 • Camelot Unchained
 • Arcane Waters
 • Xanadu Island
 • The Song of Survivors
 • Shadow’s Kiss

Gdzie Ashes of Creation? Ten MMORPG wystartuje dopiero w 2023 lub 2024 roku, więc nie ma sensu go umieszczać na tej liście.


11 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube