30 000 "graczy" równocześnie, na jednym shardzie Dual Universe? Symulacja powiodła się!

Dualuniverse

Co to znaczy MMO? A raczej jego człon „massive”? Dla jednych to już 100 osób dookoła nich. Dla innych przynajmniej 500. Znajdą się i tacy, którzy dopiero przy tysiącu mówią „MMO”. Spór na ten temat nie jest jednak motywem przewodnim tego newsa. Dual Universe chce udowodnić, że na jednym serwerze może znaleźć się równocześnie więcej graczy, niż widzieliśmy do tej pory.

Deweloperzy przeprowadzili symulację, aby sprawdzić infrastrukturę sieciową swojego MMO. W zabawie wzięli udział testerzy, ale wykorzystano również „sporo” botów. Ostatecznie udało się wygenerować 30 tysięcy osób na jednym shardzie (dokładniej planecie) w Dual Universe.

Dzięki temu twórcy dowiedzieli się, że ich technologia serwerowa jest w stanie pomieścić tyle osób równocześnie na stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Oczywiście deweloperzy liczą się z tym, że przy żywych graczach sytuacja będzie zdecydowanie inna, ale całość wygląda obiecująco. Sama produkcja wejdzie w fazę beta w 2020 roku i wtedy przekonamy się, ile z tych 30 tysięcy graczy równocześnie uda się wykorzystać w praktyce.

Twórcy zwracają uwagę, że ta wielka liczba nie będzie tylko „uroczą cyferką, świadczącą o wielkości”. Zamiast tego pragną tak stworzyć Dual Universe, aby gracze mogli wykorzystać w pełni aspekt MMO to eksploracji, wymiany handlowej, PvP, czy craftingu.

Warto również zaznaczyć, że tych 30 tysięcy osób (botów i graczy) nie zobaczymy bezpośrednio w jednym miejscu. Zamiast tego porozmieszczani zostali w obrębie całej planety. Dla jednych to wystarczające osiągnięcie, chociaż niektórzy z pewnością będą rozczarowani.

Bądźmy jednak poważni, takie mrowie osób na przestrzeni, powiedzmy, 10 metrów kwadratowych? A na co to komu? A po co?:)

Zobacz także

9 komentarzy