300 tys. botó... graczy przybyło do Lost Ark. Na Allegro kwitnie handel złotem

Dodany przez guru 10 miesięcy temu
22 7937
300 tys. botó... graczy przybyło do Lost Ark. Na Allegro kwitnie handel złotem

Ostatnie tygodnie w Lost Ark Online to prawdziwa huśtawka nastrojów trendów, która pokazuje niestety smutny obraz całej gry.

  • Początek kwietnia – 330 tys. graczy online
  • Koniec kwietnia – 560 tys. graczy online
  • Początek maja – 400 tys. graczy online
  • Koniec maja (teraz) – 730 tys. graczy online

Teraz pewnie zapytacie, skąd takie spadki, a następnie wzrosty gry? Odpowiadamy – wszystkiemu są winne boty… i Amazon Games.

Gdy AGS wprowadza banhammery (tak jak na początku kwietnia i maja), liczba aktywnych graczy maleje o połowę, ale to niestety tylko chwilowe rozwiązanie. Bo mija kilka dni/tygodni, a Lost Ark znowu i znowu jest zalewany nieuczciwymi graczami.

Prawie dwukrotny wzrost populacji w ciągu jednego miesiąca nie jest przypadkowy i na pewno nie jest związany z niedawną aktualizacją (z klasą Destroyera i pierwszym w historii Legion Raidem). Wszystkiemu  są winne właśnie boty, które czują się w Lost Ark Online coraz bardziej bezkarnie.

Lokacje i aktywności do T3 są wypełnione oszustami, których jedynym celem jest zarobienie złota i sprzedanie go potem za realne pieniądze.

Widać to niestety na przykładzie naszego Allegro, gdzie handel złotem kwitnie w najlepsze. I co najgorsze - cieszy się tam sporym zainteresowaniem… (zobaczcie na ilość kupujących). 

Po co się męczyć? Po co poświęcać tygodnie lub miesiące na farmę, jeśli “głupie” 1000 golda możecie mieć już nawet za 6 złotych?

Czy tak będzie wyglądać przyszłość Lost Ark Online? Mamy nadzieję, że nie, ale do tego jest potrzebna zmiana polityki Amazon Games i jeszcze większa, szczelniejsza ochrona przez cziterami.


22 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube