5 "dowodów", że Blade & Soul będzie działał na Free2Play

Dodany przez guru prawie 12 lat temu
30 10525
5 "dowodów", że Blade & Soul będzie działał na Free2Play

Gry się zmieniają, rynek MMORPG się zmienia, więc NCSoft nie może być „zabetonowany” w swoim konserwatywnym przekonaniu. Elastyczność chłopaki, elastyczność… Blade & Soul został zapowiedziany na Zachód, tak? Tak. Od razu przyjeliśmy jednak, że będzie to produkt Pay2Play. Bo jeśli koreańska wersja opiera się na subskrypcjach, to my tym bardziej.

Postaram się was jednak przekonać, że niekoniecznie musi tak być.

Dowód #1

Wpis w oficjalnym FAQ gry, który jasno mówi, że BS przybierze taki model, jaki będzie zgodny z „oczekiwaniami” graczy z Europy i USA. A nie skłamię, jeśli powiem, że większość woli F2P, chyba wiadomo dlaczego. 

How much will Blade & Soul cost? Will there be a subscription fee, or will Blade & Soul utilize the microtransaction business model?

As the launch date draws nearer, we will have more information to share on price and business models. However NCsoft is actively evaluating what gaming fans in Europe and the United States want, and we are committed to creating a business model that will meet our fans' expectations.

Dowód #2

Sukces Aiona na Free2Play.

Był to strzał w dziesiątkę, chociaż przed premierą NCSoft, jak i sami userzy wyrażali „umiarkowany” optymizm. Populacja wzrosła jednak 10-krotnie, a przychody zwiększyły się o 300%, co jest chyba najlepszym gwarantem opłacalności modelu opartego na mikrotransakcjach.

Dowód #3

WildStar.

Co WildStar? Ano to, że jest to kolejny produkt od NCSofta na Europę i USA, który jest przymierzany na P2P albo B2P. A wątpię, czy firma pozwoliłaby sobie na dwie gry, dwa MMORPG na tym samym/podobnym modelu płatności. Kto musi być F2P, żeby P2P mógł być ktoś.

Dowód #4

News na Shacknews.com, który podpisał Blade & Soul tak:

publisher announced yesterday it's bringing the F2P MMORPG westward following a smash hit launch in South Korea.

Pomyłka, przypadek?

Dowód #5

Rynek.

Co tu dużo mówić? Wystarczy podać 3 nowe gry Pay2Play, które nie odniosły sukcesu: Star Wars: The Old Republic, TERA Online i The Secret World. Kropka.

Uda się? Zapraszam do komentowania.

 

guru

 


30 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube