5 gier MMORPG, które wystąpiły w filmach lub serialach telewizyjnych

Top10

Gry komputerowe, a już tym bardziej gry MMORPG bardzo rzadko goszczą na dużych ekranach. Są to głównie krótkie episody, które nie mają wielkiego wpływu na fabułę filmu lub serialu telewizyjnego.

Czy aby na pewno? 

1. World of Warcraft

Największy i najpopularniejszy MMORPG na świecie dwa razu gościł w „Teorii wielkiego podrywu”. Najpierw jako wstępniak do odcinka, w którym nasza banda mózgowców męczy się z instancją (tak sądzimy), a Sheldon kradnie miecz (Sword of Azeroth) i sprzedaje go na Ebayu.

Potem był jeszcze odcinek (s04e19) w pełni poświęcony World of Warcraft. Sheldon zostaje zhakowany i okradziony z przedmiotów, a jego przyjaciele starają się pomóc odzyskać dobytek.

Król WoW wystąpił również w popualarnym serialu „Jak poznałem waszą matkę?”. Ted poznał atrakcyjną Panią podczas swojej wirtualnej zabawy, a potem zaprosił ją na kawę:)

World of Warcraft pojawił się również w „Zombieland” z 2009 roku, w którym to Jesse Eisenberg… po prostu gra w grę:)

W zestawieniu nie mogło zabraknąć najbardziej kultowego ze wszystkich epizodów „South Parku”, który rozreklamował World of Warcraft na cały świat. Motywem przewodnim był oczywiście największy „no-life”, który zabijał bogu ducha winnych graczy. Nasi bohaterowie postanowili się z nim rozprawić.

2. Second Life

Trochę zapomniany i niemedialny MMORPG z 2003 roku, który dorobił się jednak dwóch występów w telewizji. Najpierw w bardzo dobrym, choć niedocenianym w Polsce „The Office”…

… a potem w dużo popularniejszym serialu sensacyjnym „CSI: Kryminalne Zagadki Nowego Jorku”, gdzie posłużył do złamania groźnego przestępcy.

Jakby ktoś nie wiedział, Second Life jest symulatorem życia. Tworzymy postać i zostajemy sprzedawcą, biznesmenem, nauczycielem, bezrobotnym. Kimkolwiek chcemy. Rozgrywka polega… na życiu. Tak po prostu.

3. Age of Conan

Wracamy do „Teorii wielkiego podrywu”. Tym razem przyjrzyjmy się odcinkowi, w którym to Penny (seksowna sąsiadka Sheldona oraz Leonarda) stała się typowym stereotypowym „nolajfem”, który całe tygodnie spędza nad graniu w grę.  

Dla nas wyjątkową grę, bo chodzi(ło) o Age of Conan, który akurat wchodził wtedy na rynek światowy. Było trochę mmorpgowego slangu, zasad rozgrywki itd. Polecamy!

4. Star Wars: The Old Republic

Polecamy też obejrzeć odcinek częściowo poświęcony „online game”, a ściślej mówiąc Star Wars: The Old Republic. Sheldon opiera się sugestiom Amy i ostatecznie – razem z resztą grupy – spędzają wieczór na mordowaniu przeciwników w SWTOR.

5. Lineage 2

W „Teorii wielkiego podrywy” pojawia się jeszcze jeden MMORPG-owy epizod, który widzimy na przestrzeni pięciu pierwszych sezonów serialu. Chodzi o pokój Howarda Wolowitza. Nie wiem czy to zauważyliście, ale pojawia się tam mnóstwo gadżetów związanych z Lineage 2. Od plakatu na drzwiach, po figurki z gry.

Znajdziemy nawet plakat Tabula Rasa – byłego MMORPG od NCSoftu, który został zamknięty w 2009 roku.

O kimś zapomnieliśmy? Koniecznie dajcie znać w komentarzach. 

12 komentarzy