5 gier MMORPG z widokiem pierwszoosobowym

Dodany przez guru ponad 2 lata temu
3 6409
5 gier MMORPG z widokiem pierwszoosobowym

Third Person View aka trzecioosobowy widok to wciąż najpopularniejszy i najwygodniejszy sposób grania w gry MMORPG. Co do tego nie ma żadnej wątpliwości.

Istnieje jednak pewna grupka tytułów, które szczycą się tym, że posiadają u siebie tryb pierwszoosobowy. Czy to w formie permanentnej, czy w formie “przełącznika” pomiędzy FPP a TPP.

Wybraliśmy pięć godnych uwagi MMORPG-ów (bez survivalów, shooterów i Battle Royale’ów).


Elder Scrolls Online

To Elder Scrolls Online posiada widok pierwszoosobowy? Owszem… i działa to zaskakująco dobrze. Wystarczy wcisnąć “V” (domyślny klawisz, który zmienia kamerę w grze) i już można cieszyć się ESO, który wygląda jak Skyrim Online. First Person View nie polecam do trialów, dungeonów czy PvP, ale jeśli bawicie się w eksplorację lub Role-Playing (a większość graczy ESO właśnie tak spędza czas), to taki widok zapewni wam niesamowite doznania.

Mortal Online i Mortal Online 2

Mortal Online to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych MMORPG-ów z widokiem First-Person. Hardkorowy, realistyczny, osadzony w średniowiecznym fantasy tytuł, który lada moment doczeka się swojej kontynuacji. Podobnie jak w oryginalne, także i tutaj firma Star Vault postawiła na rzut pierwszoosobowy, tylko że z dodatkowymi usprawnieniami, ładniejszą grafiką i dużo większym (sześć razy większym) światem, w którym będziemy musieli znaleźć swoje miejsce.

Wurm Online

Wurm Online, czyli największy sandbox wśród sandboxów, który zdobył już uznanie tysięcy fanów doskonale rozumiejących specyfikę tegoż tytułu. To nie jest i nigdy nie będzie akcyjniak,. To ogromna nieliniowa produkcja, która stawia na totalną wolność wyboru oraz ścieżki i która posiada dodatkowo widok FPP. Przez wiele lat pierwszoosobowy widok był znakiem rozpoznawczym Wurma, aczkolwiek w 2020 roku doczekaliśmy się update’u wprowadzającego perspektywę trzeciej osoby.

Darkfall: Rise of Agon

Kolejny sandboxowy “dark-fantasy MMORPG”, który w zależności od naszych preferencji może być grą Third Person lub First Person. Obie funkcje kamery działają tutaj bardzo dobrze i mogą być wykorzystywane zarówno w zabawie PvE jak i PvP. Niektórzy wolą obserwować swoją postać zza placów, inni z kolei preferują widok z “oczu” postaci. Darkfall: Rise of Agon powinien zadowolić wszystkich.

(Rise of Agon działa w modelu Freemium. Można bawić się za darmo, ale dopiero po opłaceniu abonamentu znikają wszelkie ograniczenia)

Guild Wars 2

Wiele osób nie zdaje sobie pewnie sprawy, ale w 2015 roku – tuż przed premierą “Heart of Thorns” – ArenaNet wprowadziła do Guild Wars 2 "udawany" widok pierwszoosobowy. Aby odblokować taki tryb, trzeba przejść do Opcji gry i kliknąć “Enable First-Person Camera” (polecam także skorzystanie z “Adjust camera to Character Height”).

Niestety First-Person działa tutaj bardzo… przeciętnie i pewnie dlatego cała ta “rewolucja” jakoś nie przyjęła się wśród fanów GW2, którzy nadal bawią się w zwykłym trybie.

Tak czy siak Guild Wars 2 zaliczamy do gier MMORPG z FPP.


3 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube