5 najbardziej znienawidzonych/hejtowanych gier MMO

Dodany przez guru około 10 lat temu
54 21629
5 najbardziej znienawidzonych/hejtowanych gier MMO

Powyżej to wszystko wasze komentarze, niczego nie zmyśliłem:)

Równie dobrze mogłoby to być TOP10, TOP15, a nawet TOP20, jednak skupiłem się na tych najbardziej znienawidzonych, a uwierzcie… przez 5 lat mojej obecności na MMORPG.org.pl (a także na innych, anglojęzycznych serwisach) widziałem i nasłuchałem się wiele. Wiem, które tytuły hejtuje się z reguły i z powodu usłyszanych gdzieś stereotypów, a które nie lubi się, bo mają dużo tego, tego i jakoś nie chcą umierać.

No to jedziemy!

Nie, nie ma tutaj Guild Wars 2:)

 

5. Star Wars: The Old Republic

Tutaj akurat sprawa jest prosta: 

  • za totalnie zmarnowany potencjał
  • za mino „najdroższego MMORPG w historii” (mówiło się o 200-300 mln dolarów), którego pieniądze nie przełożyły się na ogólną grywalność
  • za miano „najbardziej NIEprzyjaznego dla community MMORPG’a”, gdzie caly content można przejść solo, bez niczyjej pomocy
  • za totalną klapę z Pay2Play, która wyłudziła tylko kasę od największych fanów
  • za skopany system Free2Play, który jest niesprawiedliwy i nijak ma się do transformacji znanych np. z TERY, Aiona, RIFTA itp.

Wymieniać dalej? Po co.

4. Neverwinter Online

Nie mogło tutaj zabraknąć „Najgorszego i Najbardziej rozczarowującego MMO 2013 roku”. Nevewinter Online znalazł się na szczycie nie tylko w moim, ale także waszym zestawieniu, gdzie na oddawanie głósow mieliście cały miesiąc. Miał być hit, wyszedł kit, z totalnie skopanym end-game’em, a raczej jego brakiem i całkowicie bezsensownym PvP. Tak to niestety jest, jeśli znane, kultowe, szanowane uniwersum jest bezszeszczone przez nowo powstałego MMORPG’a…

I dlatego właśnie pod wszelkimi newsami o Nevewinter Online można poczytać same bluzgi i narzekania, zamiast jakichkolwiek pozytywów.

3. World of Warcraft

Spokojnie, nie oszalałem, chociaż wybór „Króla MMORPG’ów” może się wam wydawać… nieco kontrowersyjny. Ale jak to bywa z najlepszymi, najpopularniejszymi, najbogatszymi tytułami są one narażone na wielką krytykę; WoW nie jest żadnym wyjątkiem, każdy chce mu dokopać i sprowadzić do poziomu reszty. Ile razy pod newsami z wynikami liczby abonanetów słyszeliśmy „gra upada”, „czas na F2P”, „WoW się skończył”, „bo to słaba gra jest”, nie mówiąc o tych tysiącach osób, które zarzucają Blizzard’owi, że to własnie WoW’em zniszczyli gatunek MMORPG.

Polskie społeczeństwo powinno o tym wiedzieć najlepiej. Mamy przecież taką naturę, mentalność, która zbluzga każdego, kto wystaje ponad miarę. No i nie lubimy tych, którym ciągle się udaje.

2. League of Legends

Miliony grają w LoL’a… miliony go nie nawidzą. Każdy jednak pewnie słyszał, albo co gorsze doświadczył na własnej skórze, jacy degeneraci, tudzież gimbusy siedzą w tej grze. Tak, mówię o tych, którzy od pierwszej minuty wyzywają, obrażają, flame’ują (to w sumie jedno i to samo) „mid or afk”, są niewychowani, niekulturalni, nie wiedzą, co to TeamPlay, winę zawsze zwalają na innych, robią rage-quity, trollują,… oj długo by wymieniać wszystkie grzeszki League of Legends. „Renoma” tej gry jest równie duża, co jej popularność.

1. (ex aequo) Tibia & Metin2

Myślałem, dumałem, analizowałem, czekałem na oświecenie, ale koniec końców nie mogłem się zdecydowć, który z tych dwóch MMORPG’ów zasłużył sobie bardziej na to niezbyt zaszczytne miano… dlatego też umieściłem je ex aequo.

Tibia – kiedyś kultowa, rewolucyjna produkcja, teraz synonim obciachu (dlatego pewnie mówi „wracaj do Tibii dzieciaku”), totalnego bezguścia, które ma za zadanie wyśmiać gracza, któremu chce się babrać w kolorowe piksele/kwadraciki. Sam jestem najlepszym przykładem takiej osoby, której raz po raz przypomina się o jego „ulubionej” grze, ale w sposób sarkastyczny i arogancki. Bez winy nie są również sami twórców, którzy pozwolili zrobić z gry czitownię, pełną wszelakiej maści botów.

Metin2 – to z kolei mityczna kraina, gdzie ramię w ramię żyją mitologiczne Dzieci Neostrady i Gimbusy, 13-letni Game Masterzy z kompleksami, na czacie nie obowiązuje cenzura i ortografia, niewiele osób zna język angielski, najczęściej powtarzającym się zdaniem jest „wypierdalaj”, „sam jesteś noob”, oraz „daj złoto plz”, najwięcej nicków kończy się na „PL” (chociaż serwer jest polski), a przez większość część czasu leci jeden motyw muzyczny, bo więcej podobno nie ma.

Teraz podawajcie swoje typy.

 

guru

 

 


54 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube