5 najlepszych MMORPG z 2006 roku, które wciąż prezentują wysoki poziom

Dodany przez guru ponad 3 lata temu
7 8887
5 najlepszych MMORPG z 2006 roku, które wciąż prezentują wysoki poziom

Wracamy z naszym nietypowym rankingiem, który łączy przeszłość i teraźniejszość. Publikujemy w nim gry z danego roku, które po kilku  lub kilkunastu latach nadal prezentują wysoki poziom wykonania i grywalności. 

Dziś mamy dla was 5 najlepszych tytułów MMORPG z 2006 roku. 


5. RF Online

(data premiery: luty 2006)

Na piątym miejscu ląduje RF Online czy raczej Rising Force Online – hybrydowy MMORPG, który w umiejętny sposób zestawia ze sobą światy fantasy i science-fiction. RF Online ma jednak więcej zalet: fenomenalny klimat, ciekawe postacie, fajne PvP itd. Zresztą, gdyby to nie była dobra gra, to nie doczekałaby się dwóch równocześnie działających wersji (od Red Fox Games i 4Game). Szczerze polecamy!

4. Eudemons Online

(data premiery: maj 2006)

Gry przychodzą, gdy odchodzą (czasami kosztujące nawet 100 mln dolarów), a jednak Eudemons Online wciąż istnieje. To pewnego rodzaju fenomen, który broni się ponadprzeciętną grywalnością. Z boku rozgrywka może wyglądać nudno i schematycznie, ale im więcej czasu spędzicie w Eudemons, tym więcej „smaczków” wyłapiecie. To nie przypadek, że po 13 latach od premiery Eudemons Online wciąż otwiera nowe serwery… i to bez organizowania wcześniej Server Merge:)

3. Wurm Online

(data premiery: czerwiec 2006)

Ten, kto nazywa ArcheAge, DayZ czy Fallout 76 „sandboxem”, chyba nigdy tak naprawdę nie grał w tego rodzaju gry. Dopiero po spróbowaniu Wurm Online, przekonacie się, co to naprawdę znaczy „sandbox”. To średniowieczny hardkorowy MMORPG, który da wam tyle możliwości rozgrywki, że nie będziecie wiedzieli, w co włożyć ręce. Grafika może wydawać się archaiczna czy wręcz odstraszająca, ale uwierzcie, że w Wurm Online liczy się coś więcej niż oprawa wizualna. 

2. Last Chaos

(data premiery: czerwiec 2006)

Co tu dużo pisać. Jakość Last Chaos powinna być wszystkim doskonale znana. To właśnie ten MMORPG zyskał w Polsce bardzo duże uznanie. Wciąż przecież istnieje polska wersja i polski serwer, na którym spotkacie sporo osób (głównie na wyższych poziomach, ale jednak). Możecie też wybrać anglojęzyczną odsłonę gry… lub dziesiątki prywatnych serwerów. Last Chaos naprawdę jest wszędzie, co tylko świadczy o jego wyjątkowości. 

1. Dungeons & Dragons Online

(data premiery: luty 2006)

Nie mogło być innego zwycięzcy. Dungeons & Dragons Online praktycznie się nie zestarzał. Nawet po 13. latach od premiery gierka prezentuje mega wysoki poziom. Oczywiście, spora w tym zasługa znanego uniwersum (Dungeons & Dragons zna chyba każdy wielbiciel fantasy), które gwarantuje napływ coraz to nowych użytkowników. Nie zostaliby oni jednak długo, gdyby nie wciągająca rozgrywka. Dungeons & Dragons Online wiele lat działał w modelu Pay-To-Play, a sami wiecie, że tylko najlepsze tytuły z gatunku MMORPG mogą przetrwać w tym systemie. DDO zdecydowanie się do nich zalicza, dlatego radzimy nie zwracać uwagę na wiek tej gry.


7 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube