5 najlepszych postapokaliptycznych gier MMORPG

Dodany przez guru ponad 2 lata temu
8 13829
5 najlepszych postapokaliptycznych gier MMORPG

Żyjemy w czasie, w którym – jakby to powiedzieć – postapokaliptyczne tematy działają na wyobraźnię w jeszcze większy sposób niż wcześniej. 

Przed wami subiektywna lista 5 najlepszych gier MMO/MMORPG, które zostały osadzone w typowo postapokaliptycznych światach. 

PS Pod uwagę nie brałem żadnych survivalów (typu Rust czy DayZ) czy semi-MMO (typu The Division). Tylko pełnoprawne produkcje Massively Multiplayer Online!


Defiance

(Free2Play - link do gry)

Powinienem raczej napisać Defiance 2050, bo dwa lata temu nastąpił niejako „reset” gry. Otrzymaliśmy wtedy odświeżoną wersję gry, która została wzbogacona o kilka nowych elementów. Nie były to jakieś kolosalne zmiany (grafika oraz styl rozgrywki zostały zachowane), ale pozwoliły Defiance’owi utrzymać się na rynku. Nie słyszymy o żadnych dramach czy kryzysach, więc Trion Worlds chyba nie narzeka na brak graczy. 

Defiance (2050) to darmowy MMO, w którym kosmici najechali i zniszczyli planetę. Naszym zadaniem jest oczywiście walka z tymi najeźdźcami. Co ciekawe, powstał nawet serial telewizyjny „Defiance”. Obejrzyjcie sobie, jeśli macie zamiar poznać fabułę oraz bohaterów. 

Fallen Earth

(Free2Play - link do gry)

Absolutnie wyjątkowa produkcja, która pod względem postapokaliptycznego klimatu nie miała ma sobie równych. Fallen Earth przenosił nas do 2156 roku, w którym Ziemia stała się jałowym pustkowiem. Nuklearne wojny oraz ekologiczna katastrofa doprowadziła do totalnej tragedii naszej planety. 1000 kilometrów kwadratowych mapy (tyle wynosiła powierzchnia mapy Fallen Earth) przypominała świat rodem z Mad Maxa. 

Dlaczego piszę o Fallen Earth w czasie przeszłym? Bo gierka jest obecnie offline. W październiku 2019 roku zamknięto serwery i rozpoczęto reboot gry, który powinien zakończyć się jeszcze tej wiosny. 

Will To Live Online

(Free2Play - link do gry)

Jeśli kochacie klimaty STALKERA, to pokochacie również Will To Live Online. To „MMORPG-shooter” (pod koniec listopada przeszedł na Free-To-Play), który przenosi nas do postapokaliptycznego świata pogrążonego w chaosie… i rozpaczy. To jednak kompletnie inna bajka niż Fallen Earth. Zamiast pustkowi mamy lasy, bagna, opuszczone fabryki oraz kanały, które pełnią tutaj rolę… dungeonów.

„Poznawaj świat i jego historię, wykonuj zadania, walcz z potworami i innymi ocalałymi, zdobywaj zasoby, poluj i zbieraj, handluj i wymieniaj się z innymi graczami. Znajdź nowych przyjaciół lub śmiertelnych wrogów.”

STALKER Online (Stay Out)

(Free2Play - link do gry)

O ile Will to Live Online to MMORPG podobny do STALKERA, to STALKER Online aka Stay Out to już pełnoprawny przedstawiciel tego uniwersum. Było trochę zawirowań z prawami autorskimi (stąd tytuł Stay Out na Steamie), ale w kwestii rozgrywki nic się nie zmieniło. 

Przenosimy do Europy Wschodniej, gdzie nuklearna katastrofa spowodowała nieodwracalne zmiany. Skażenie spowodowało powstanie formy życia niewiadomego pochodzenia, pojawił się anomalie i dziwne artefakty, które „podważają naszą wiedzę o prawach przyrody”. 

Fallout Online (FOnline Reloaded)

(Free2Play - link do gry)

Gdzie Fallout 76? Pff, wolne żarty. Jeśli jakiś Fallout zasługuje być na tej liście, to tylko Fonline: Reloaded. Fanowski, ale bardzo profesjonalny „A POST-NUCLEAR MASSIVELY MULTIPLAYER ONLINE ROLE-PLAYING GAME”, który został stworzony na podstawie Fallout 1 oraz Fallout 2. Miłośnicy tej serii wzięli po prostu silnik tamtych gier i stworzyli na nim prawdziwego i totalnie darmowego (bez żadnego P2W) MMORPG z przygodami, zadaniami, dungeonami, PvP i setkami przedmiotów. 


8 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube