50 level w Black Desert można wbić w 23 minuty. 60 level… w 12 dni

Distance

Chyba nie istnieje żadna tajemna „księga” zbierająca najlepsze wyniki speedrunów w Black Desert Online, ale bardzo możliwe, że jest to… najlepszy wynik na świecie. Używając wszystkich dostepnych, aczkolwiek legalnych trickow, bonusów i boostów, pewien gracz wexpił swoją postać do 50 lvl w 23 minuty i 29 sekund.

Co prawda Black Desert Online nie posiada z góry narzuconego level capu (możemy expić w nieskończoność, aczkolwiek najlepsi gracze zatrzymali się na 62 i 63 lvl), jednak 50 lvl to taka „magiczna” bariera, po której wkraczamy do end-game’owej części gry.

 

Między 50 a 60 lvl panuje jednak przepaść, co potwierdza kolejny speedrun, tym razem od 1 do 60 lvl. Tym razem nie zajęło to kilkadziesiąt minut, nawet nie kilkadziesiąt godzin, lecz… 12 dni, 14 godzin i 40 minut.

Z kolei 61 lvl to już „wycieczka” sięgająca prawie miesiąca. Oczywiście cały czas mówimy o czasie „growym”, a nie rzeczywistym. Trzeba 27 dni w grze (24 godziny x 27), żeby osiągnąć taki poziom w BDO.  

No cóż, grindowniki rządzą się swoimi prawami, a Black Desert Online zdecydowani do nich należy. Miejcie to na uwadze, zanim kupicie egzemplarz gry i wkroczycie do tego świata. 

Zobacz także

34 komentarzy