7 gier MMORPG z najciekawszymi klasami

Klasy

Pewnie myślicie, że grając w gry MMORPG jesteście skazani na Wojowników, Łuczników i Asssynów.

Błąd.

Istnieje grupka tytułów (niewielka, ale jednak), która posiada bardzo unikatowe postacie wyróżniające się spoza ogólnego schematu. Przed wami 7 gier MMORPG z najciekawszymi klasami!

(pod uwagę braliśmy pełną listę klas z danego tytułu, a nie pojedyncze przypadki)


7. Dungeon Fighter Online

Naszą listę zaczynamy od najpopularniejszego i najbogatszego MMORPG na świecie. Jednym z powodów tak dużego sukcesu Dungeon Fighter Online (600 milionów zarejestrowanych użytkowników) jest jego ilość i unikatowość klas. Gdyby je wszystkie zliczył (razem z subklasami) otrzymalibyśmy ponad setkę różnych postaci. W tym takie „rodzynki” jak Avenger (władający demonicznymi mocami), Hitman (facet z płaszczem i pistoletami), Exorcist (AoE Priest z kosą), Spitfire (mistrz granatów) czy Blood Mage (kradnący dusze). 

6. DC Universe Online

Na takiej liście nie mogło też zabraknąć DC Universe Online, który zdecydowanie wyróżnia się swoim podejście do postaci. W kreatorze postaci wybieramy nie tylko moc (np. Fire, Mental, Sorcery, Nature), broń (np. Hand Blaster, Brawling, Staff) czy system poruszania się (możemy latać, szybko biegać itd.), ale także cechy charakteru i rolę w drużynie (np. Controller, który dba o regenerację mocy). Mieszając to wszystko otrzymuje naprawdę nietypowe podejście do rozgrywki, które daje mnóstwo frajdy.

5. Dark Age of Camelot

Najstarszy MMORPG w zestawieniu (rok wydania 2001). Dark Age of Camelot może nie wygląda już zbyt atrakcyjnie, ale uwierzcie, że pod „wysłużoną” grafiką kryje się ogromny potencjał z mnóstwem ciekawych bohaterów, których trudno spotkać w nowczesnych next-genowych tytułach Made in Asia. Na przykład? Valewalker, Banshee, Vampir czy Mauler. Takich postaci nie spotkacie w innych tytułach.

4. Skyforge

No i oczywiście Skyforge, o którym wspominaliśmy już wiele razy. Nawet ostatnio był news o nowym dodatku, który wprowadzi do gry unikatową klasę Firestartera. A przecież w zanadrzu mamy inne ciekawe postacie. Cryomancera z lodowymi umiejętnościami, Kinetica z grawitacyjnymi, Alechmistę z truciznami, czy Lightbindera, który jest najlepszą wariacją Priesta, jaką kiedykolwiek widzieliśmy.

3. ArcheAge

ArcheAge jest jaki jest (dramaty, exploity prowadzące do banów całych gilii, problemy z P2W), ale jednego nie można mu odmówić - kapitalnych postaci. Łącząc zestawy umiejętności (tzw. skillsety) możemy otrzymać niesamowite klasy. Occultism + Sorcery +Witchcraft = Demonologist. Archery + Defense + Shadowplay = Stone Arrow. Jest tego cała masa i naprawdę każdy z was na pewno znajdzie odpowiedniego bohatera/bohaterkę dla siebie.

2. Tree of Savior

O klasach w Tree of Savior krążą już legendy. Zaczynamy skromnie, bo od wyboru jednej z pięciu bazowych postaci. Zabawa zaczyna się jednak później, gdy odblokowując kolejne subklasy, i kolejne, i kolejne, i jeszcze następne, dochodzimy do specjalizacji, o jakich nam się nie śniło. Zaczynaliśmy przygodę ze zwykłym Wizardem, a skończyliśmy na jakimś Onmyoji z siłami Ying i Yang. Kapitalna sprawa.

1. RIFT

Zastanawialiśmy się, który z MMORPG-ów zasłużył na pierwsze miejsce. Ostatecznie padło na RIFTA, swego czasu nazywanego największym konkurentem World of Warcraft, który wiele rzeczy zrobił lepiej niż Blizzard ze swoim sztandarowym tytułem. Mamy oczywiście na myśli postacie, ich różnorodność i wyjątkowość. Bo o ile WoW porusza się w oklepanych schematach, to RIFT funduje nam takie postacie jak... Chloromancer, Arbiter, Liberator, Void Knight, Riftstalker, Justicar, Defiler, Cabalist (itp.). Trion Worlds kapitalnie to wymyślił i jeszcze sprawniej wprowadził.


A może macie swoje propozycje? Jaką grę wrzucilibyście na listę? 

Zobacz także

19 komentarzy