7 lat i wciąż zadziwia ogromną grywalnością - DC Universe Online

Dcuo

Wczoraj minęło 7 lat od premiery DC Universe Online na MMORPG-owym rynku. Był to czas wzlotów i upadków… głównie wzlotów, bo próżno szukać jakiejś skazy na tym świetnym tytule. W mojej osobistym rankingu DCUO prawie zawsze znajdował się w ścisłej czołówce. Można tylko żałować, że gra nie osiągnęła jeszcze większego sukcesu, który zdecydowanie jej się należał. 

Ale nie narzekajmy. Ponad 20 mln zarejestrowanych gracy i ponad 35 mln postaci to wciąż fantastyczny wynik. 

Najmocniejszą stroną DC Universe Online jest zdecydowanie klimat. Nawet jeśli nie jesteśmy fanami Batmana, Supermana i reszty uniwersum DC Comics, to i tak znajdziemy tutaj mnóstwo funu. Gra posiada świetnie skonstruowane miasta, ciekawą fabułę, fenomenalne cutscenki, wymagające rajdy oraz instancje, no i bardzo złożony system rozwoju postaci, który – aż dziw bierze, że nie został jeszcze skopiowany i użyty w innym tytule. 

Od końcówki 2011 roku, DC Universe Online jest dostępne w modelu F2P… poprawka - Freemium, bo otrzymujemy dostęp tylko do malutkiej części gry. Jeśli myślicie poważnie o zabawie, to pasowałoby kupić parę DLC, a najlepiej opłacać nieobowiązkowy abonament, bo wtedy dostaniemy wszystkie DLC z automatu. 

Wróćmy jednak do rocznicy gry. Memberzy (czyli konta Premium) dostali skrzynkę, komiksy oraz in-game’owy plakat. Byli Memberzy mogą liczyć na wszystkie DLC i walutę do Shopa za darmo (do końca stycznia). Z kolei dla darmowych playerów czeka „Dark Spector Batsuit”. 

Zagracie TUTAJ (klient gry zajmuje grubo ponad 20 GB).

Zobacz także

7 komentarzy