7 najdziwniejszych gier MMO pod słońcem

Dodany przez guru ponad 9 lat temu
14 16121
7 najdziwniejszych gier MMO pod słońcem

Jak wygląda obecny rynek gier MMO? 95% to zwykły standard, gdzie tworzymy postać, wybieramy klasę, bijemy potworki i zdobywamy dzięki temu kolejne poziomy doświadczenia. 4% to mniej schematyczne tytuły, do których zaliczymy pewnie jakieś bijatyki, arcade’ówki, turówki lub coś podobnego. Zaś 1% (albo nawet mniej niż 1%) zajmują totalne wyrzutki, najdziwniejsze gry pod słońcem, które gdyby nie używały słowa „MMO” w swoim opisie, to nigdy nie przyszłoby nam do głowy, że takie coś zaliczamy do naszego gatunku.

Przed wami moja lista 7 najdziwniejszych gier MMO pod słońcem..

 

7. Dino Storm

Dino Storm | 3D Action MMO

Listę otwiera Dino Storm, który nie dość, że został umieszczony w uniwersum Dzikiego Zachodu (co już jest dziwnym i niespotykanym wyborem), to jeszcze włożono tam… dinozaury. Ale nie to nie wszystko, bo dinozaury te pełnią rolę naszych wierzchowców, a także oręża, którym pokonujemy kolejnych wrogów.

Aha, zapomniałem o laserach. A więc Dziki Zachód, dinozaury i lasery. Prawda, że intrygujące?

 

6. Transformice

Transformice is a browser based, MMO mouse simulator

Nie przecierajcie tak oczu, bo wasz wzrok się nie myli. Transformice to przeglądarkowy… symulator myszy MMO. A o co w tym wszystkim chodzi? Cóż, wcielamy się w gryzonia i razem z dziesiątkami graczy na różnych mapach staramy się dostarczyć ser do wyznaczonego punktu, ratować inne myszy, lub wykonywać inne cele. Zdobywamy do tego levele, tytuły, istne szaleństwo.

Jeszcze coś. Uwierzycie, że Transformice ma… 55 mln zarejestrowanych użytkowników na świecie?!

 

5. Robocraft

Gdybyś miał okazję rozbić ze sobą Minecraft i World of Tanks otrzymałbyś Robocraft. ZBUDUJ, JEDŹ & WALCZ w tym Free-To-Play MMO Robot vehicle shooter.

Wypromowany przez jednego z polskim YouTuberów i zbierający bardzo pochlebne recenzje ROBOCRAFT stał się istnym objawieniem 2014 roku. Tak wielkim, że wskoczył do 20-stki najchętniej granych tytułów na STEAM’ie i nie ma zamiaru z tego miejsca ustępować. A przecież jest to jeden z najdziwniejszych MMO, w których: najpierw budujemy swój kosmiczny pojazd, „wsiadamy” za kółkiem i walczymy na innych playerów. Super zabawa, super fun!

 

4. LOVE

Love is a massively multiplayer online role-playing game (MMORPG) created by Eskil Steenberg.

Stworzony przez jedną osobę MMORPG, który wygląda tak, jakby autor robił go pod wpływem silnych środków odurzających. Świat to jakiś ekspresjonistyczny sen, pełen jaskrawości, kontrastów i klimatu, którego nie da się porównać z niczym innym. Grałem w LOVE kilka razy, ale nadal nie wiem, czym dokładnie to coś jest… i chyba się już nie dowiem.

 

3. Endless Forest

G komputerowa z gatunku MMO, w której gracz wciela się w postać jelenia o ludzkiej twarzy, który może spotykać się z innymi graczami w wirtualnym lesie.

Trzeba być idiotą, albo geniuszem, aby wpaść na pomysł zrobienia gry MMO, w której zamiast Elfów, Orków lub Nieumarłych stajemy się…  jeleniami o ludzkich twarzach. Dalszy komentarz jest chyba zbędny.

 

2. Myst Online: Uru

Myst Online: Uru Live is an open source massively multiplayer online adventure game developed by Cyan Worlds.

To nie jest gra dla większości. To nie jest gra nawet dla mniejszości. Myst Online: Uru to pozycja dla ułamka procenta całej populacji graczy, którzy nie szukają w MMORPG’ach walki, mordobicia, potworków, lecz rozglądają się… za przygodą. Bo Myst Online to własnie jedna, wielka adventure game, gdzie liczy się klimat, zagadki i eksploracja.

 

1. Cloud Chamber

Cloud Chamber to gra MMO, w której gracze współpracują ze sobą, aby wspólnie prowadzić śledztwo i dyskutować o plikach, które zdobyli podczas podróży wiodącej przez bazy danych.

Od premiery gry minęło już prawie pół roku, a ludzie nadal nie wiedzą, czym dokładnie jest Cloud Chamber. Platformówką, social-MMO, fizycznym bełkotem z morderstwem w tle, stertą liczb, grą logiczną, czy jednak skrzętnie ukrytą… wyścigówką. Jedno jest jednak pewne – jest to jeden z najdziwniejszych, lecz również najbardziej intrygujących tytułów, które wyszły w ostatnich 15-leciu i które nie bez powodu otrzymały łatkę „MMO”.

Macie inne typy? Zapraszam do komentowania.

 

guru

 

 


14 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube