7 najlepszych MMORPG do grania solo

Dodany przez guru ponad 4 lata temu
17 37319
7 najlepszych MMORPG do grania solo

Granie solo w „MASSIVELY MULTIPLAYER Online Role Playing Games” to czysta profanacja, która powinna być prawnie zakazana… 

A teraz poważnie. 

Mimo że gatunek MMORPG nie został stworzony dla samotników, to coraz więcej osób poszukuje właśnie takiego rodzaju przygody. To z kolei powoduje, że producenci takich gier są zmuszeni tworzyć tytuły skrojone właśnie pod taką zabawę. 

Przed wami 7 najlepszych MMORPG do grania solo!


7. Secret World Legends

Zaczynamy od Secret World Worlds, którego akurat łatwo wytłumaczyć z  swojej„solowej” charakterystyki. Dzieło Funcomu to fabularny majstersztyk, gdzie do rozwiązywania zagadek i kolejnych łamigłówek nie potrzebujemy nikogo poza naszą postacią. Tak samo z resztą gry. Może i Secret World Legends jest nazywany „MMORPG”, ale obiektywnie rzecz biorąc, mamy tutaj do czynienia z online’owym RPG wzbogaconym o elementy MMO, gdzie na pierwszym miejscu stoi historia, a daleko w tyle reszta systemów.  

6. Black Desert

Black Desert to z kolei gra MMORPG, która działa jak gra MMORPG i wygląda jak gra MMORPG. „Problem” (dla kogo problem, dla tego problem) polega na tym, że wszystko można tutaj robić samemu i naprawdę nie poczujemy różnicy. Grając samemu osiągnięcie tyle samo, a może nawet więcej niż gdybyście bawili się w grupie. Nie ma tutaj typowych dungeonów, nie ma typowej Świętej Trójcy (Shai się nie liczy), więc nie ma przymusu dołączać do większej grupy.

5. Tibia

Obecność Tibii nie powinna tutaj nikogo dziwić. Jednym z powodów tak dużej popularności i żywotności gry jest to, że do efektywnego grania nie potrzebujemy innych osób. Oczywiście, będziemy ich spotykać w miastach i bankach, będziemy z nimi handlować i rozmawiać, ale gdy przyjdzie do expienia czy trenowania (czyli najważniejszych rzeczy w Tibii), to spokojnie poradzimy sobie bez nich.  

4. Old School RuneScape

Proponujemy wam mały eksperyment, który udowodni, dlaczego Old School RuneScape jest solowym MMORPG . Gotowi? Poszukajcie jakiś gameplay lub stream z OSRS. Obojętnie jaki. Już? Dajemy sobie uciąć rękę, że na 9 z 10 znalezionych materiałów przedstawia jedną postać, która SAMODZIELNIE bije potworki lub SAMODZIELNIE wykonuje inne czynności. 

3. Guild Wars 2

Jeśli buszując po internecie, przez przypadek traficie na jakiś temat w stylu „szukam MMO do grania solo”, to na 200% znajdzie się tam komentarz z Guild Wars 2. I będzie to trafiony wybór, bo ArenaNet rzeczywiście stworzyła „solo-friendly product”, który poza kilkoma wyjątkami nie zmusza nas do grupowej zabawy. Dochodzi do tego masa (casualowych) ułatwień, która jeszcze bardziej zachęca do samotnego przemierzania świata Tyrii. 

2. Star Wars: The Old Republic

 

Na liście musiał się również znaleźć najdroższy MMORPG w historii, który posiada tak rozbudowaną i tak bogatą stronę fabularną, że gdyby BioWare i EA Games zdecydowały się wypuścić to jako single-playerowego RPG, to sprzedałyby grube miliony egzemplarzy. No właśnie single-player. Od pierwszego do maksymalnego poziomu czujemy się, jakbyśmy grali w dobrą „singlówkę”. Spotykamy graczy, ale oni akurat nie są nam do niczego potrzebni. Przydadzą się dopiero podczas "end-game" lub PvP. 

1. Elder Scrolls Online

Złoty medal i pierwsze miejsce w naszym rankingu należy do Elder Scrolls Online. Według nas, ale nie tylko nas, jest to MMORPG, który najbardziej sprzyja solowej zabawie. Cały podstawowy content można ukończyć bez pomocy innych graczy. Fabuła i zadania nie wymagają obecności innych, World Bossy (przy odpowiednim buildzie) można pokonać samodzielnie, nawet po Cyrodiil (wielka mapa do otwartego PvP) można biegać pojedynczo i próbować zabijać nieostrożnych graczy z innych frakcji. Nie bez powodu, jeszcze przed oficjalną premierą, ESO został nazwany MSORPG (Massive Single Online Role Playing Game).

Tak naprawdę 80-90% zawartości ESO nie wymaga Party. Istny raj dla ludzi… nielubiących innych ludzi:)


17 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube