TOP7 zamkniętych gier MMORPG, które działają teraz jako prywatne serwery

Dodany przez guru prawie 4 lata temu
13 12447
TOP7 zamkniętych gier MMORPG, które działają teraz jako prywatne serwery

Zasada naszego portalu jest prosta. Nie piszemy, a przynajmniej staramy się nie pisać o prywatnych serwerach ISTNIEJĄCYCH (czyt. legalnie działających) gier MMORPG. 

Gdy jednak jakaś gra zostaje zamknięta… otwiera nam się furtka, dzięki której możemy w miarę swobodnie rozmawiać o „pirackich” wersjach takich produktów, nie godząc tym samym w interes producentów. 

Przed wami lista 7 świetnych gier MMORPG, które pomimo swojego zamknięcia z powodzeniem działają na zasadzie prywatnych serwerów.  


(nie podajemy linków do tych serwerów – trzeba odwiedzić Wujka Google)


RaiderZ

Chyba nie doczekamy się oficjalnej reaktywacji gry (firma Masangsoft od października 2018 roku nie dała znaku życia), więc trzeba się pogodzić z faktem, że jeśli chcemy zagrać w RaiderZ, to musimy to zrobić na jednym z kilku prywatnych serwerów. Nie spotkacie tam tłumów, ale przynajmniej możemy być pewni w pełnego angielskiego tłumaczenia, braku P2W, no i ciekawych eventów, których nie spotykaliśmy na oficjalnych wersjach. Do tego oczywiście wyższe rate’y, aby expiło nam się przyjemnie. 

Rusty Hearts

Kapitalna, grywalna i mega klimatyczna intancjonówka-MMO, które – ku zaskoczeniu wszystkich fanów – została zamknięta pod koniec 2014 roku. Na szczęście niedługo potem pojawiły się pirackie wersje, które pozwoliły kontynuować przygodę z Rusty Hearts. Szczególnie jeden z nich zasługuje na uwagę (chyba wiecie, o kim mowa), który w niczym nie ustępuje starej/oficjalnej wersji gry, a w niektórych elementach nawet ją przewyższa (nowy content, ciekawe eventy itd.). 

Lineage 1

Wciąż nie możemy zrozumieć, dlaczego pierwsza część Lineage’a nie osiągnęła u nas sukcesu. Pisząc „u nas” mam na myśli Europę i Amerykę Północną (anglojęzyczna wersja gry została zamknięta w 2011 roku). Przecież na drugiej stronie globu, Lneage 1 zarabia setki milionów dolarów, będąc motorem napędowym wyników finansowych NCSoftu.

Nie tak dawno doczekaliśmy jednak dwóch prywatnych serwerów L1, które zostały nawet zaktualizowane do wersji Remastered. Dzięki emu możemy bawić się w Lineage po angielsku i w nowej grafice!

ROSE Online

ROSE Online był skazany na prywatny serwer. Głównie dlatego, że gierka została zamknięta po 14 latach (!!!) istnienia. Fani ROSE musieli więc jak najszybciej znaleźć nowy „dom” - no i znaleźli. Na pirackich serwerach, które co prawda istniały już wcześniej, ale dopiero po zamknięciu „Globala” (przez Gravity Interactive) stały się bardzo popularne. I raczej wielkie różnicy nie ma, bo oferują praktycznie ten sam content. 

Warhammer Online

Renoma Return of Reckoning jest wszystkim doskonale znana. Ten prywatny serwer Warhammer Online jest tak dobry i tak profesjonalny, że śmiało można go porównać do oficjalnych wersji gier MMORPG. Praktycznie co kilka tygodni pojawiają się mniejsze lub większe patche, które naprawiają lub dodają do gry nowe elementy. Liczba graczy też jest wysoka. Nie tak dawno trzeba było powiększać limit serwerów, które nie wytrzymywały natłoku osób...

Archlord

ArchLord nie miał szczęścia. Jego zamknięcie było pośrednio spowodowane nadejściem ArchLord 2, który okazał się… totalną kompromitacją i który zniknął z rynku po roku czasu. Dopiero wtedy ludzie zaczęli doceniać pierwszą część gry, co poskutkowało powstaniem prywatnych serwerów. Nie ma ich zbyt wiele (tak naprawdę tylko jeden zasługuje na uwagę), ale przynajmniej mamy pewność, że tam spotkamy naszych „starych znajomych” z AL. 

Star Wars Galaxies

Oficjalna wersja Star Wars Galaxies została zamknięta w 2011 roku. Kilka tygodni przed premierą Star Wars: The Old Republic. Wtedy wydawało się, że to dobra decyzja, która „skonsoliduje” fanów SW w jednej grze MMORPG. Po jakimś czasie zaczęły jednak powstawać  tzw. „private emulator projects”, które gromadziły coraz więcej graczy (rozczarowanych SWTOR-em lub tęskniących za SWG). Efekt? W 2020 roku wciąż możemy zagrać w Star Wars Galaxies i spotkać setki tysiące graczy z całego świata, którym nie przeszkadza brzydka grafika i archaiczność systemów. Klimat Gwiezdnych Wojen wynagradza tu wszystko. 


13 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube