8-latek wydał 27,000 zł na mikrotransakcje w grze online!

Cute success kid 1920x1080.0.0

Historia ku przestrodze. 

Cały dramat rozegrał się w Chinach (żadne zaskoczenie), bo tylko tam dochodzi do najbardziej absurdalnych wydarzeń. Był słoneczny poranek 28 lipca w Wuchang, kiedy to 8-letni dzieciak poprosił swojego dziadka o 20 juanów (około 3 dolary), które mógłby wykorzystać w jego ulubionej grze online. 

Tak dla jasności. Chodzi o Pokemon VS

Dziadek nie miał powodów, żeby odmawiać. Czego się przecież nie robi dla swoich ukochanych wnucząt. Dał mu swój telefon, zdradził hasło do konta, a potem poszedł robić swoje rzeczy. 

Minęło kilka godzin. 

67-latek zagląda w telefon... SZOK i niedowierzanie. Okazało się, że jego wnuk zamiast 20 juanów wydał wszystkie pieniądze, jakie były zgromadzone na koncie bankowym. W sumie 50 tysięcy juanów, czyli około 7500 dolarów (27 tys. zł). Miała być jedna transakcja, ale skończyło się na trzydziestu. Było pewnie więcej, ale niesfornemu wnukowi skończyły się pieniądze na koncie dziadka. 

Możliwe jednak, że cała historia zakończy się happy-endem. Rodzina skontaktowała się z producentem gry, wyjaśniła okoliczności, a deweloperzy obiecali zająć się sprawą. Jeśli "śledztwo" pójdzie dobrze, to rodzina Yanyan odzyska swoje pieniądze. 

Coś czuję, że dzieciak będzie miał teraz „bana” na gry:)

15 komentarzy