Zakaz sprzedaży Gold Packów w Aion'ie, bo... GameForge nie radzi sobie z "oszustami"

Missing

Aion zablokował sprzedaż Gold Packów w grze = RIP Aion? 

Droga społeczności AION,

w ostatnich tygodniach musieliśmy podjąć zdecydowane kroki w zwalczaniu narastających, profesjonalnych oszustw związanych ze środkami płatniczymi. Kroki te dotyczą przede wszystkim Złotych Pakietów, które oszuści sprzedają na serwerach po bardzo niskich cenach. Naszym celem jest po pierwsze: wytropienie i usunięcie tych nielegalnie nabytych Złotych Pakietów, zanim trafią do obiegu (patrz nasz ostatni Community Report). Konta związane z tymi pakietami zostaną sprawdzone i ew. zablokowane. Po drugie: stale pracujemy nad nowymi metodami, które utrudnią oszustom kupowanie przedmiotów w naszym shopie za pomocą skradzionych środków płatniczych. Oszustwa osiągnęły obecnie jednak taką skalę, że jesteśmy zmuszeni do podjęcia drastycznych kroków, zanim nie znajdziemy ostatecznego rozwiązanie tego problemu.

Jak wiecie, zawsze już staraliśmy się, aby wszystkie przedmioty w AION (m.in. Złoty Pakiet) można było zdobyć w samej grze. Dlatego też Złoty Pakiet był już od premiery AION Free-to-Play zdatny do handlu. 

W świetle obecnej sytuacji jesteśmy niestety zmuszeni dokonać zmian we właściwościach nowo nabytych Złotych Pakietów. Tylko w ten sposób można zapobiec dalszemu wdrażaniu do gry nielegalnie nabytych pakietów. Patrząc na gwałtownie narastającą ilość oszustw z ostatniego tygodnia, nie mamy niestety żadnej alternatywy, jeśli nie chcemy dopuścić do długotrwałego uszkodzenia naszego świata gry. Tymczasowo zatem musimy znieść możliwość handlowania zakupionymi w shopie Złotymi Pakietami. Wszystkie inne właściwości tego przedmiotu pozostają niezmienione. Ograniczenie to nie dotyczy pakietów, które zostały nabyte przed wprowadzeniem tej zmiany.

Czym był Złoty Pakiet/Gold Pack? Kontem Premium, które dawało sporo bonusów, a które - oprócz realnej kasy - można było również kupić za golda w grze (był to zazwyczaj wydatek kilkudziesięciu milionów). 

Podobno to tymczasowy problem, ale ciekawe, jak to wpłynie na samą grę. 

 

Zobacz także

47 komentarzy