Aion - w 4.0 ulepszanie przedmiotów będzie jeszcze bardziej skomplikowane

Missing

Oj, NCSoft się nie obija jeśli chodzi o ładowanie nowego contentu do ich skrzydlatego MMORPG. Lista zmian w update 4.0 jest piorunująco długa, włączając w to nowe klasy, tereny, level cap, nowe UI, fortece, instancje, sety oraz - jak się okazuje - systemy.

Jak na razie przykładową broń możemy ulepszać na "zaledwie" 4 sposoby. Standardowe ulepszanie +1, +2 za pomocą enchancement stonów, socketowanie manastone, zaaplikowanie godstone oraz conditioning/augmentację. Wyperfectowanie itemu już teraz zajmuje sporo czasu i zasobów, a od 4.0 zawita nowe rozwiązanie nazwane Tuning System. Na czym on polega? Już tłumaczę. 

Jak wiecie, niektóre z wysokopoziomowych przedmiotów mogą mieć losową liczbę socketów na manastony (od 55 z BT w górę), maksymalny poziom enchantu (mythic bronie z Tiamat) oraz statystyki (wszystkie eternale i mythic od patcha 3.5 wzwyż).

Tuning System pozwoli nam przelosować statystyki, ilość socketów lub maksymalny limit ulepszenia danego przedmiotu. Innymi słowy - jeśli nie odpowiada nam dany przedmiot to za pomocą specjalnego scrolla i odrobiny szczęścia będziemy mogli go dopasować do własnych upodobań. 

Jeden z nowych przedmiotów z niezidentyfikowanymi statystykami

Ci z was, którzy grają po wejściu patcha 3.5 wiedzą jaka to udręka wydropić na przykład broń z Tiamat Fortress, której statystyki nam nie odpowiadają. Cóż, w przyszłości będziemy mogli to naprawić, chociaż wtedy raczej będziemy się nastawiać na ekwipunek 65 poziomu.

Efekt tuningu w akcji

Update 4.0 wejdzie do wersji NA już w czerwcu, a znając Gameforge, to my dostaniemy go pewnie na początku 2014 roku.

Aha, jeśli już o update mowa, to przypominam, że za tydzień do europejskiej wersji Aion free-to-play zawita wersja 3.9.

Źródło

*Ozonek

Zobacz także

15 komentarzy