Głosowanie zakończone. Najlepsza gra MMO ostatnich 15 lat to...

Dodany przez guru ponad 11 lat temu
63 21003
Głosowanie zakończone. Najlepsza gra MMO ostatnich 15 lat to...

… to World of Warcraft, króry zebrał 12,6% wszystkich głosów. Oznacza to, że na każdej stronie komentarzy była przynajmniej jedna osoba, która wyznaczyła WoW’a, jako Najlepsze MMO ostatnich 15 lat. Gratulacje!

Najwięcej emocji dostarczyła jednak rywalizacja o drugie miejsce w plebiscycie. Dosłownie rzutem na taśmę (wszystko rozegrało się w dniu wczorajszym po moim newsie przypominającym o ostatnim dniu głosowania) Lineage 2 zrównał się wynikiem z Tibią. Obie gry zgarnęły po 9,4%. 

Tym samym, trzecie miejsce przypadło CABAL’owi Online, który zgromadził 5,8 procentowy rezultat.

Dla jasności, oto TOP3

Czwarte – pewnie na złość mnie – zajął Guild Wars 2. Najlepsza gra MMO 2012 roku wg Zespołu MMORPg.org.pl, czytelników i wszelakich rankingów na świecie uciułała 4,5% głosów. Piąta lokata dla… League of Legends, który nie jest może dosłownym MMO, ale uzbierał tyle głosów, że nie mogłem go nie wspomnieć (3,6%). Tylko 0,1% mniej posiadło MU Online, a 3,2% to wynik Metina2. Silkroad na dziewiątym miejscu z dorobkiem 3%, a pierwszą dziesiątkę – w wynikiem 2,1% - zamknął Guild Wars 1.

Czternaście kolejnych tytułów zebrało między 2% a 1%. Były tam m.in. World of Tanks, Ragnarok, Dekaron, Ultima, Knight Online, Perfect World czy Maple Story. Wszystkie, następne MMORPG’i zdobyły poniżej 1%. Aż 22 z nich, to gry, które zebrały zaledwie po jednym głosie (oj biedaki). To np. Tanoth, Plemiona, Thang Online, Firefall, RYL, NFS World, Wolf Team, GetAmped 2, Bloodline Champions, czy mój faworyt – Farmerama.  

W sumie wytypowaliście ponad 70 tytułów MMO do nagrody (dlatego taki niski rezultat procentowy, który podzielił się między wszystkie gry).

Dziękuję również za liczbę głosów/komentarzy, która od dziś jest rekordowa i wynosi 1565 wpisówLiczyłem następująco: najpierw użyłem programu do identyfikowania identycznych nazw, zaś później weryfikowałem to ręcznie poprzez Excela.

Mogłem oczywiście zrobić ankietę, ale byłaby to chyba najdłuższa ankieta na świecie, bo musiałbym tam umieścić ponad tysiąc różnych MMO, które pojawiły się od 1997 roku. 

Dziękuję za miesiąc wspólnej zabawy, no i zapraszam do komentowania, bo pewnie jest co komentować.  

 

guru

 

 


63 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube