GameForge blokuje statystyki Aioninfo.com

Missing

guru: To news od użytkownika Aragmor. 

Wczoraj opublikowano nową wersję Aiona EU. Lecz czemu nie wszyscy świętują? Otóż obecnie (czyli dziś) GameForge popularne jest w sieci pod hasłem Aion 4.3. Okazało się jednak, że niemiecka firma zablokowała stronę Aioninfo.com, która od dawien dawna pokazywała REALNE statystyki i kondycję serwerów EU. Teraz na stronie widnieje jedynie informacja:

aioninfo.com ip address was blocked by Gameforge. So, we can't get and update statistics. We are waiting for answer from Gameforge.

Oznacza to, że nie będzie aktualizacji porównania. Nie wiemy jak patch wpłynie na populację serwerów. GameForge strzeże swoich informacji i chyba nie można ich za to winić. W końcu NA robi to od dawna. Lecz boli fakt załatwiania tej sprawy po cichu. Wszakże aioninfo.com jest jedną z najważniejszych baz danych dotyczących tej gry. Wydaje mi się, że choćby za zbudowanie tak dużego poradnika i kilku przydatnych narzędzi wypadałoby ich uprzedzić o nadchodzącej blokadzie.

Niestety GameForge działa solo i pokazuje jedynie, że akcje społeczności nie mają dla nich znaczenia. Szczególnie, gdy pokazują prawdę. Zresztą, co o tym wszystkim sądzicie? Firma powinna uprzedzić serwis fanowski o takiej blokadzie?

 

Aragmor

 

 

Zobacz także

18 komentarzy