Haha, nie zgadniecie, jakie MMO zwyciężyło w plebiscycie MMORPG.com

Missing

Najlepszą grą 2012 roku według największego, najpoczytniejszego i najstarszego serwisu o grach MMORPG na świecie, czyli MMORPG.com jest…

Pirate101.

Ha, ha, ha. Jest to o tyle śmieszniejsze, że nie był to redakcyjny plebiscyt, tylko plebiscyt użytkowników. Liczba głosów przekroczyła 100 tysięcy, więc nie ma mowy o jakimś przekręcie. Różnica między Pirate101 a GW2 to tylko pół procenta, ale sry – zwycięzca mógł być tylko jeden.

Pozostałe kategorie to także (nie)śmieszny żart.

W Najbardziej wyczekiwanym tytułem okazał się Elder Scrolls Online, tutaj nie mam uwag. Najbardziej innowacyjnym Guild Wars 2, a nie The Secret World. Wschodząca gwiazda to Star Citizen (pokonał m.in. FFXIV i ArcheAge), który de facto… nie będzie typowym MMO, zaś jako Najlepsza Hybryda zwycięstwo odniósł… League of Legends (i co z tego, że premierę miał w 2010 roku, a nie 2012).

Mam nadzieję, że w czwartek – podczas naszego głosowania – dacie przykład dobrego gustu. I właśnie dlatego nie będziemy się bawić w żadne kategorie, tylko wybierzemy jeden Najlepszy, najzajebistszy MMO tego roku. 

Poniżej gameplay z bohaterskiego Pirate101

 

guru

 

Zobacz także

77 komentarzy