Kolejna porażka Gameforge - miał być event wielkanocny w Aionie, wyszło czyste Pay-to-Win

Missing

Nie da się ukryć, że Gameforge nigdy nie miało dobrej renomy, lecz pomimo olbrzymich opóźnień, supportu złożonego z osób nie mających pojęcia o niczym i braku umiejętności zbanowania chociaż jednego cheatera, do tej pory udawało im się w swoich dwóch dużych tytułach: Aion i TERA unikać czystego Pay-to-Win.

Zmieniło się to w dniu dzisiejszym za sprawą eventu Wielkanocnego "Atreia Hold'em", który jest czystą próbą wyłudzenia z graczy pieniędzy, jednocześnie wprowadzając do gry przesadzony Godstone (taki kamyczek do broni). Tenże Godstone był już raz do zdobycia w evencie (bodajże na zimowe święta 2012 o ile dobrze pamiętam) i już wtedy budził kontrowersje, ale przy dużej ilości szczęścia był do zdobycia dla osoby niepłacącej.

Tym razem jest inaczej i główna nagroda przysługuje tylko klientom Item Shopu. Event jest prosty: za codzienne zalogowanie się otrzymujemy jedną losową kartę z talii 24. Jeśli zbierzemy pełen zestaw - przysługuje nam wyżej wspomniany przesadzony i niezbalansowany Godstone. Reszta nagród jest nic nie warta. Problem w tym, że czas trwania eventu to 22 dni, a dostajemy tylko jedną kartę dziennie czyli nawet najszczęśliwszy człowiek świata nie ma szans wygrać. Na pomoc przychodzi jednak Item Shop, gdzie każdy może zaopatrzyć się w nieograniczoną ilość karteczek w średniej cenie około złotówki za sztukę.

Jeszcze zabawniejsze jest to, że szansa na otrzymanie poszczególnych kart różni się (niektóre są praktycznie niemożliwe do zdobycia), także ludzie chcący położyć łapę na głównej nagrodzie będą musieli wydać nawet po parę tysięcy złotych. I wydadzą, bo Aion jest jedną z najbardziej kompetytywnych PvP MMORPG na rynku, a przewaga 10% na 10 sekundowego silence jest olbrzymia.

Ech...

EDIT: ze względu na brak zrozumienia wśród ludzi:

If you log in between the dates of 16th April and 7th May and are then online for at least 30 minutes, a free playing card will be sent to you through the in-game post – with a maximum of one being sent per day.

Jest napisane jak byk, że dostajemy tylko jedną kartę dziennie, po 30 minutach od zalogowania się, co czyni niemożliwym otrzymanie głównej nagrody bez dużych inwestycji w IS.

Zobacz także

34 komentarzy