Permadeath w Wizardry Online nie jest tak oczywisty

Missing

Jak to?

Punkty życia spadają do zera, wyskakuje napis „Było miło, ale się skończylo” i tyle. Żegnamy się z postacią, osiągnięciami, lvl’em, przedmiotami i wspomnieniami z gry.

To jednak tylko teoria.

Po wczorajszym newsie, trochę wczytałem się w rozgrywkę i okazało się, że w Wizardry Online dostaniemy „drugą szansę”. Nie. Nie oznacza to, że wrócimy do życia. Wręcz odwrotnie. Po śmierci staniemy się… duchem, dzięki któremu będziemy mogli odzyskać ciało. Wiązać się to będzie – najprawdopodobniej – z wykonaniem quest’a. Jakiego? Nie wiem. I tutaj haczyk: z każdym kolejnym death’em i powrotem do ciała szansa na Ressurect i zachowanie wszystkich przedmiotów zmniejsza się.

Warto jednak zaznaczyć, że w czasie come back’u, każdy inny gracz może nas ograbić. I tych itemek już nie odzyskamy.

Obowiązuje także limit czasowy. Nie można przecież być duszkiem w nieskończoność, również nasze ciało nie będzie tam leżeć po wieki wieków amen.

Tym samym, wczorajsze oczekiwania względem Wizardry Online trochę się pozmieniały. Myśleliśmy, że będzie opcja permadeath i tyle, a okazuje się, że jeśli nie wydarzy się nic złego, to nie powinniśmy mieć problemu z powrotem do życia.

Przypominam, że zapisy do bety trwają TUTAJ.

 

guru

 

Zobacz także

21 komentarzy