Powstanie Pathfinder Online, czyli MMORPG na podstawie papierowego RPG

Dodany przez Vergith ponad 12 lat temu
6 5089
Powstanie Pathfinder Online, czyli MMORPG na podstawie papierowego RPG

Wszyscy fani takich gier fabularnych jak Dungeons & Dragons powinni czuć się zadowoleni. Pathfinder – papierowy RPG oparty na wspomnianym wyżej D&D - zostanie przeniesiony do wirtualnego świata w postaci gry MMORPG. 

Studio Goblinworks, które podjęło się tego zadania, zapewnia, że ma zamiar zachować w grze klimat oryginału. Czeka więc na nas otwarty świat fantasy, wypełniony przeróżnymi wyzwaniami i lokacjami do zwiedzenia. Wygląda to dość schematycznie, prawda?

Na pierwszy rzut oka, mogłoby się tak wydawać. Jednak każdy, kto miał kiedykolwiek styczność z Pathfinder’em, powinien się domyślać, że możemy oczekiwać czegoś więcej. Owo „coś więcej” ma być połączeniem SANDBOXa i strategii ekonomicznej. Jeśli wierzyć słowom twórców, gracz będzie mógł władać własną osadą, kontrolować jej rozwój oraz walczyć o dominację przeciwko innym. Wraz z naszymi poczynaniami, świat gry ulegnie przekształceniu i zaoferuje nowe wyzwania.

Brzmi zachęcająco, ale czy możliwe jest wiarygodne przeniesienie klasycznego RPG’a tego pokroju, na płaszczyznę rozgrywki online? Jeśli Pathfinder Online odciągnie od stołu zagorzałych fanów swojego papierowego pierwowzoru, będzie chyba można nazwać tę produkcję sukcesem. Póki co data premiery nie została ujawniona.

 

Vergith


6 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube