To ten dzień! Polska wersja Aiona wystartuje około 16:00 naszego czasu!

Missing

No, widzicie. Po wielu latach dominacji naszej nacji w MMORPG w końcu wydawcy zaczęli nas zauważać i tłumaczą coraz więcej gier na język polski. A tym razem nie trafia się crapowaty Neverwinter czy RaiderZ, ale konkretny tytuł z rozbudowanym PvP i olbrzymim contentem, Aion.

Szkoda tylko, że dzieje się to pod banderą Gameforge, które zgodnie ze swoją zwykłą polityką partolenia czego tylko się da, bardzo optymistycznie postanowiło otworzyć dla nas dwa nowe serwery (na razie wystartuje tylko jeden z nich). Nawet jeden byłby sukcesem, gdyby utrzymał jakotaką populację na dłuższą metę, ale dwa? Bez szans. 

Na dobitkę otwierają je dzisiaj, na niecały miesiąc przed wprowadzeniem update 4.0, który w znacznym stopniu upraszcza zdobywanie wczesnych poziomów, a także wprowadza dwie nowe klasy, więc część osób sobie odpuści świeży start.

Nie zrozumcie mnie źle, Aion jest świetną grą do której się wraca i polecam każdemu w niego zagrać. Nie bez powodu znalazł się na miejscu pierwszym na mojej niedawnej liście TOP 10 MMORPG. Mam natomiast zastrzeżenia co do polityki naszego europejskiego wydawcy.

Wielu z was ma wątpliwości odnośnie Gold Packów, czyli konta premium. Jest prawdą, że startowe konto zacznie nas po pewnym czasie uciskać, zwłaszcza przez brak możliwości handlu. Na szczęście jest możliwość zakupu GP za pieniądze w grze, zależnie od serwera jest to kwota większa lub mniejsza, także można grać za darmo. Najprostszym rozwiązaniem jednak jest złożenie się ze znajomymi na walutę IS i kupienie jej większej ilości, bo większe paczki są znacznie bardziej opłacalne (przy doładowaniu za 100zł płacimy już tylko ~25zł za GP, a przy większych zejdziemy nawet do ~14zł).

Serwery mają wstać około godziny 15:00 naszego czasu, ale Gameforge nigdy jeszcze nie wywiązało się z terminów i wątpię, że będzie inaczej tym razem, dlatego mała gierka: obstawiajcie ile będzie opóźnienia - w godzinach, dniach, tygodniach...

Waga klienta to jakieś 15GB downloadu i 24GB na dysku.

 

*Ozonek

Zobacz także

133 komentarzy