Zaginieni w akcji 2013

Dodany przez guru prawie 9 lat temu
30 10768
Zaginieni w akcji 2013

Przed wami lista 10. „zaginionych w akcji” MMORPG’ów, które miały wyjść w 2013 roku, ale z niewyjaśniownych przyczyn tego nie zrobiły, nawet nie tłumacząc się przed – spragnionymi nowych informacji – fanami. 

Jest to niezła gromadka, która możliwe, że zmieniłaby postrzeganie tego roku jako bardzo słabego, jeśli chodzi o jakość wydawanych produktów. Nie przedłużając oto oni (kolejność przypadkowa):

 

Core Blaze

Ostatni update (dotyczący wersji PC): październik 2012

Gra-widmo, która przekłada swoją premierę z roku na rok. Ostatni update mieliśmy w październiku 2012, kiedy to ogłoszono, że „Core Blaze jest przetłumaczony na angielski i chiński, a premiera obu wersji odbędzie się w 2013 r’”. Jak widać, wyszła z tego dupa.

R2 Revolution

Ostatni update: listopad 2011

Po dwóch CBT w 2011 roku, R2 Revolution zamknęło stronę, zamknęło forum i poinformowało, że „wkrótce” wracają. Trwa to jednak już dwa lata, a końca wciąż nie widać, chociaż mówiło się o 2013 r. Najśmieszniejsze, że gra ciągle „wisi” w "Games" na stronie Webzena.

Game of Thrones: Seven Kingdoms

Ostatni update: grudzień 2012

To miał być punkt zwrotny w karierze Bigpointa. Obiecano przeglądarkoweg super-sandboxa, wypuszczono trailer, otworzono nawet zapisy do CBT… i cisza. Od grudnia ubiegłego roku nie dostaliśmy niczego nowego nt. Game of Thrones: Seven Kingdoms.

Loadout

Ostatni update: początek 2013

W porównaniu do innych MMO, Loadout wciąż żyje. CBT trwa cały czas (ruszył nawet Early Access), jednak od prawie roku brakuje konkretnych informacji nt. oficjalnej premiery. A ten hype obecny przy zapowiedzi gry już daaawno wyparował. Oby tylko nie było za późno.

Phantasy Star Online 2

Ostatni update: luty 2013

W 2012 roku ogłoszono, że anglojęzyczna premiera odbędzie się na początku tego roku. Później nastąpiło opóźnienie z deklaracją, że lada moment pojawią się nowe informacje… nie pojawiły się aż do teraz (mija 10 miesiąc od tego info). A plotki mówią o braku wersji EU/NA, tylko skupieniu się na rynku SEA.

ELOA Online

Ostatni update: czerwiec 2013

Świętnie zapowiadający się baśniowy MMORPG, którego oficjalna strona (Eloaonline.com) głosiła o premierze „July 2013”. Lipiec dawno minął...

Eternal Blade

Ostatni update: listopad 2012

Na co czeka gPotato? Od 1,5 roku cały czas działa oficjalna, anglojęzyczna strona, a dalej brakuje chociaż daty CBT. Pewnie poczekają, aż stanie się to 5-letni kotlet, wtedy będą szukać nowych naiwnikaów.

CABAL 2

Ostatni update: początek 2013

Już grubo rok po koreańskiej premierze, a CABALA 2 ENG dalej nie widać. A przypomnę, że pierwszą, anglojęzyczną wersję (SEA) w połowie tego roku miał wydać AsiaSoft. Nic takiego się nie stało, a my wciąż czekamy na jakieś info.

Dragon Ball Online

Ostatni update: sierpień 2012

Nie wiem, czy coś już z tego wyjdzie. Raport finansowy PWE za drugi, czy tam trzeci kwartał 2012 roku mówił o „zachodniej” premierze już w następnym roku. Jak widać, nic takiego się nie stało, co więcej, azjatycki DBO został już zamknięty, co chyba nie daje wielkich szans na nasz debiut, szkoda. 

Blade & Soul

Ostatni update: grudzień 2012

Currently in development for the West […] We are making progress and plan to reveal more details about the game in the coming year.

Szkoda tylko, że ten „coming year” już się kończy, a my wciąż zostajemy z ręką w nocniku. Oby kosmiczny sukces chińskiego BS (200+ serwerów, 2 mln aktywnie grających) przełożył się na szybkie wejście do EU.

Kogo wam najbardziej żal? Zapraszam do komentowania.

 

guru

 

 


30 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube