Activision Blizzard przeprowadził własne dochodzenie i nie czuje się winny

Dodany przez Sildu około 2 lata temu
10 9293
Activision Blizzard przeprowadził własne dochodzenie i nie czuje się winny

Odejdźmy na moment od dram związanych z Diablo Immortal i wróćmy do sytuacji, w jakiej znalazł się ostatnio Blizzard.

Jak pamiętacie, jakiś czas temu padły głośne oskarżenia w stronę Activision, w sprawie nękania pracowników, szczególnie kobiet. Firma zaczęła zmagać się z procesami sądowymi, kontrolą i negatywna reakcja ze strony społeczeństwa. Odpierali oni jednak te zarzuty i obiecali przeprowadzić własne wewnętrzne dochodzenie. Jaki był tego wynik?

Rada dyrektorów utworzyła specjalną komisję przy pomocy zewnętrznej organizacji w celu zbadania zgłaszanych zarzutów pod adresem firmy. Wyniki przekazano już do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd i z całego dochodzenia wynika, że Activision Blizzard nie był winny postawionych im zarzutom nękania, molestowania i innych tego typu sytuacji w miejscu pracy.

Co prawda istniały faktycznie przypadki seksizmu, tak nie znaleziono dowodów na to, że przełożeni wiedzieli o tym fakcie i pozwalali na takie zachowania. Dodatkowo kierownictwo nigdy nie ignorowali takich przypadków, które zostały zgłaszane i wszystkie osoby w to zamieszane zostały zwolnione.

Jak dobrze zgadliście, społeczność niezbyt dobrze tę informację przyjął i fala krytyki nadal spływa. Procesy przeciwko Activision są ciągle prowadzone, jednak na zakończenie sprawy będziemy musieli jeszcze sporo poczekać. Szczegółowy raport znajdziecie tutaj.


10 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube