Afera w polskim Royal Quest. Ukradł i rozwiązał TOP1 gildię w grze!

Thumb 4365 default big 1100

Czy to możliwe? Okazuje się, że tak. Po szczegóły zapraszam poniższej wiadomości (otrzymaliśmy ją wczoraj na naszego Facebooka – pochodzi o Vice Lidera gildii „Rage”). 

A więc tak. 20 lutego logując do gry , okazało się, że jestem bez gildii jak i również mój kolega. Miał on lidera, a ja drugą rangę po nim, więc nie było możliwości, aby ktoś nas wyrzucił.

Po kilku godzinach rozwiązywania tego problemu doszedłem do tego, że któryś z administratorów gry (GM'ów) oddał lidera na prośbę jednego z graczy gildii. Przyznam, że taki zabieg był wykonywany już kiedyś, ale lider był przekazywany z postaci zbanowanej. Co ciekawe, Game Master gry oddał lidera osobie, która nie grała około rok, miała najniższą rangę oraz była banowana za podszywanie się Game Mastera. Dodatkowo wg GM-a lider został oddany przez nieobecność prawowitego lidera gildii około 20 dni (a tak naprawdę lider logował na alta 2 dni przed zdarzeniem, na którym miał rangę) Ponadto streamował ze mną, więc mamy dowód na to, że logowanie było. GM'owie oddali lidera nie sprawdzając tego!

Dodam, że w regulaminie gry nie ma nic o takich zabiegach, czyli logowanie na konta graczy i oddawanie lidera tak naprawdę randomowej osobie z gildii, więc było to bezpodstawne zachowanie. Doszło do tego, że złodziej gildii opróżnił gildię i ją usunął. Gildia istniała od początku gry, byłem w niej na samym początku i od 5 lat budowaliśmy ranking tej gildii i renomę. Byliśmy top 1 właściwie przez cały czas, co może potwierdzić praktycznie każdy gracz w Royal Quest. Administracja uważała, że nic się nie stało i zamykała mi wszystkie tematy na forum. Dopiero gdy zagroziliśmy, że napiszemy do Rosyjskiego Developera i wydawcy gry w Polsce. Dopiero wtedy dministaracja postanowiła, że odda nam itemy i mamy sobie założyć nową gildię ze starą nazwą. Niestety rankingu gildii nie odzyskaliśmy a był wbijany przez kilka lat jak i również poziomu gildii, który był już maksymalny. Administracja nadal uważa, że nic nie zrobiła złego, więc przeprosin czy jakiejś rekompensaty oczywiście nie dostaliśmy. 

Co na to administracja Royal Quest PL? Po części przyznaje się do błędu i obiecuje, że w przyszłości komunikacja między szefostwem a graczami będzie bardziej przejrzysta. 

Niestety, poziom gildii „Rage” nie został przywrócony, bo „nie ma takiej funkcjonalności, która pozwoliłaby nam na zmianę poziomu gildii. To samo dotyczy przywrócenie rankingu na stronie, wraz z rozwiązaniem gildii, zapis został usunięty z bazy danych”.

Przekazanie lidera zostały wykonane w dobrej wierze, po to, by gildia mogła aktywnie działać. Niestety zostaliśmy okłamani przez MadaraUchiha, który gildię okradł i rozwiązał. Jej powrót w starej formie nie jest dopuszczony systemowo - niestety.

Siedzimy w tym gatunku ponad 10 lat i jeszcze nie doświadczyliśmy tak kuriozalnej sytuacji:) Ukraść topową gildię w grze i ją potem usunąć? Kabarety. 

Zobacz także

50 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Czy World of Warcraft powinien przejść na Free-To-Play?

Wyniki

Obrazek dnia

Al

Kalendarz