Afkujecie? Wylatujecie! Valorant ma w planach zaostrzenie kar

Valorant jak zmienic jezyk i dubbing 1593076856548

Riot Games przyznało, że ostatnio w Valorant faktycznym problemem stali się AFK-erzy. Twórcy wiedzą, że obecność graczy odchodzących od komputera w meczach jest frustrująca. Aktualnie zastanawiają się, w jaki sposób mogliby ograniczyć takie zachowania.

Wraz z patchem 1.14 wprowadzona zostanie aktualizacja, w wyniku której zmianie ulegną wymagania dotyczące odblokowania trybu rankingowego: zamiast „rozegranych gier” wymóg będą stanowić „wygrane gry”. Riot ma nadzieję, że zmusi to graczy zaliczających mecze bez zaangażowania do faktycznego udziału w rozgrywce i walki o zwycięstwo. To po pierwsze.

Po drugie, Riot pracuje nad skuteczniejszym wykrywaniem tego typu zachowań, a co za tym idzie – nad wprowadzeniem surowszych kar. Rozważają sankcje związane z rangami, odbieranie zdobytego doświadczenia, restrykcje w postaci dłuższego czasu oczekiwania w kolejkach, a w razie konieczności nawet bany.

Deweloperzy chcą rozróżnić uciążliwe zachowania w kanałach komunikacji od tych podczas rozgrywki i karać je w stosowny sposób. Zmiany wprowadzane będą stopniowo, ale niestety nie podano konkretów kiedy, co, gdzie i jak. Pozostaje zatem czekać.

Zobacz także

5 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Wybierz jedno:

Wyniki

Obrazek dnia

Dom

Kalendarz