Aion Classic jest super popularny... i super Pay2Win

Dodany przez guru ponad rok temu
10 6860
Aion Classic jest super popularny... i super Pay2Win

Popularność Aion Classic zaskoczyła chyba wszystkich. Począwszy od graczy, kończąc na samym NCSoft, który okazał się kolejnym wydawcą/producentem kompletnie nieprzygotowanym do premiery swojej gry.

Świadczy o tym ogromny tłok, który powstał zaraz po otwarciu serwerów. W skrajnych przypadkach ludzie musieli stać w 30-tysięcznych kolejkach, chociaż normalnie było to między 5 a 15 tysięcy.

UPDATE: jak relacjonuje nasz użytkownik: "Te kolejki dochodzące do 30k to był jakiś błąd. Do tej pory najwięcej postaci online było 5575 na Siel i 2982 na Israphel. Aktualnie serwery mają ustawiony cap 9000 dla Siel i 6000 dla Israphel."

Niestety całe to święto zostało zakłócone przez… Pay-To-Win. Masa ludzi donosi, że NCSoft zrobił z Aion Classic jedną wielką “pralnią pieniędzy”, która ma na celu wyciągnąć od nas realne pieniądze i która lada moment zniszczy całą ekonomię... o ile już nie została zniszczona. 

I wcale nie chodzi o miesięczny abonament, ale obecność Battle Pass (możliwość odblokowania wszystkich nagród naraz) oraz płatnych przedmiotów, które możemy zamienić na walutę w grze.

"Aion bo jest masakrycznie p2w, w item shopie za 300$ można kupić te najlepsze itemki, i po 5$ można kupić jakieś itemki i sprzedawać za milion golda w grze czy jakoś tak. Podobno to było też w Korei, ale tam ludzie się spłakali i wycofali to, ale do wersji NA znowu to wrzucili xD więc na początku kto ogarnięty się tyle na tym nachapie, że reszta serwera ich nigdy nie dogoni"

"130$ to receive all Daeva pass rewards instantly. Not just pots, scrolls and food. Coins for items, EXP buffs, manastones, enchant stones. Even AP. You can buy 10 boxes of 30 total candies for 450 quna that sell to npcs for 100k each = 3 mil kinah for ~11$".

Słabo to wygląda (Reddit jest rozgrzany do czerwoności), ale trzeba także zrozumieć/usprawiedliwić NCSoft, który właśnie w ten sposób chce walczyć z gold-sellerami. Po co ryzykować transakcję z nieznanym graczem, jeśli można zapłacić NCSoftowi i mieć pewność, że otrzymany przedmiot zamienimy na Kinah. 

Tylko, gdzie tutaj frajda z rywalizacji, jeśli po jednym dniu mamy już graczy z milionami na koncie…


UPDATE #2: niestety gold-sellerzy nie chcą odpuścić. Tak wygląda czat gry po niespełna 24 godzinach od startu...


10 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube