"Aion nie jest już grą F2P". GameForge znowu odwala cyrki...

Facepalm

News w całości nadesłany przez użytkownika „Dargore”. Dziękujemy!

Po raz kolejny czarne chmury zbierają się nad GameForge. 

W ostatnich tygodniach Hakushi informował was o fali krytyki, jaka wylała się wobec niemieckiego dystrybutora gry. Najpierw zostały zredukowane o 1/3 kamienie do podbijania statystyk, oraz zredukowanie szanse na wydropienie kamieni do podbijania przedmiotów z dziennej instancji. Liczny protest, w którym wzięło udział ponad 2,5 tys. graczy spowodował, że GF wprowadził questy, dzięki którym możemy zdobyć 9 kamieni na podbicie przedmiotów raz na 3 tygodnie. 

Radość nie trwała jednak długo. Już jutro dystrybutorzy europejskiej wersji Aiona mają zamiar wprowadzić system nagród Elitarnych Weteranów. Co to zmienia? Otóż, raz na trzy miesiące trzeba będzie załadować 20 x Złoty Pakiet, który eliminuje ograniczenia w grze. Czas trwania jednego pakietu wynosi 30 dni, co daje nam blisko 2 lata gry. Po upływie 3 miesięcy, wartość 20 Poziomu Elitarnego resetuje się i spada do poziomu 80 zwykłego Weterana. 

Przypomnijmy jeszcze, że osoba, która rozpoczyna przygodę z Aionem po zakupieniu Złotego Pakietu dostaje 30 poziom nagród weterana. Dobicie do 80 jest to koszt 5000 Aion Coinów, czyli blisko 700 zł. Sytuacja była jeszcze do zniesienia nawet dla graczy casualowych, ponieważ za walutę w grze można było zdobyć ten pakiet. 

Jednak w ciągu ostatnich 20h cena za walutę gry skoczyła nawet o 600%!!! na serwerach niemieckich, gdzie były to jedne z najtańszych (nawet 1/2 ceny względem polskich serwerów). Aktualnie nawet gracze, którzy spędzający długie godziny przy Aionie, mogą mieć problem z jego zdobyciem. 

Na głównym forum toczy się burzliwa dyskusja, a gracze już zapowiadają bojkot AionShopu. Tylko na ile to pomoże, przekonamy się w najbliższych dniach. 

"GameForge, ile jeszcze tego rodzaju cudów przygotowaliście naszej umęczonej społeczności graczy".

Komentarze fanów Aiona: 

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

So Gameforge wants us to buy 20 month worth of Gametime in form of Goldpacks on top of (in my case over 150 days left) our current GP level WITHIN 3 MONTHS, else the rewards will be replaced/vanish/puff whatever? What kind of theory or new marketing strategy is that?

20 months of subscription for 3 months of rewards what a deal!

its a cristmas present from gameforge to us

Zobacz także

32 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Czy World of Warcraft powinien przejść na Free-To-Play?

Wyniki

Obrazek dnia

Ss2

Kalendarz