Akcje Blizzarda lecą ostro w dół. Głównym winowajcą Diablo Immortal

Maxresdefault

Na zapowiedzi Diablo Immortal, albo może raczej "niezapowiedzi" Diablo 4, Blizzard stracił nie tylko szacunek swoich fanów, ale również kuuuuuuupę pieniędzy. 

Spółka Activision-Blizzard ostro pikuje w dół na giełdzie. Jest to niestety bezpośrednio związane z tym, co działo się na Blizzconie. Spadek rozpoczął się… 2 listopada wieczorem, czyli zaraz po „emocjonującej” Ceremonii Otwarcia. Kolejne tąpnięcie nastąpiło 8-9 listopada, przy okazji wypuszczenia raportu finansowego, w którym dowiedzieliśmy się o spadku aktywnych graczy i sprzedaży Destiny 2 "poniżej oczekiwań" (Activision jest wydawcą gry). 

W sumie, akcje Activision-Blizzard straciły przez ostatnie półtora tygodnia aż 20% wartości. Jest to największy spadek od wielu lat, więc sprawa jest naprawdę poważna. 

Trochę nam już szkoda tego Blizzarda. Tydzień „jażdy” od społeczności Diablo, rekordowo niskie ocenianie filmiki, a teraz jeszcze zawirowania na giełdzie. No ale cóż. Wielka firma, wielkie rozczarowanie… wielki hejt. Wszystko proporcjonalne do oczekiwań.

Zobacz także

26 komentarzy