Amazon majstruje przy Lost Ark?! Czarne postacie, cenzura strojów, usunięte sceny

Dodany przez guru ponad rok temu
40 9509
Amazon majstruje przy Lost Ark?! Czarne postacie, cenzura strojów, usunięte sceny

Oto fragment czerwcowego komunikatu Amazon Games, który bezpośrednio zwiastował nadejście Lost Ark Online na rynek zachodni.

Współpracujemy z Smilegate RPG, aby dostosować obszary gry, aby lepiej spełniały oczekiwania graczy w Europie i Ameryce Północnej. Utrzymanie oryginalnej wizji tej nagradzanej gry Smilegate jest niezwykle ważne. Naszym zamiarem jest zapewnienie graczom autentycznego doświadczenia Lost Ark, a wszystkie nasze wysiłki lokalizacyjne są prowadzone przez pryzmat zachowania ducha oryginalnej gry.

Wtedy nie wiedzieliśmy, co znaczą słowa “dostosować obszary gry, aby lepiej spełniały oczekiwania graczy w Europie i Ameryce Północnej”. Teraz już chyba wiemy…

Oto najgłośniejszy temat ostatnich dni (prosto z oficjalnego forum), który dotyczy sposobu cenzurowania/ograniczania gry dla anglojęzycznej społeczności.

Gracze – z obserwacji z Closed Bety – zwracają uwagę na usunięcie seksownych strojów z kreatora postaci i początku gry (podobno potem będą normalnie dostępne), brak niektórych cutscenek czy wysyp czarnoskórych NPC-ków.

Żeby była jasność: nie mamy nic przeciwko czarnoskórym postaciom, tylko że tutaj w wielu przypadkach są one po prostu... "przyciemnione". Tak, jakby Amazon na siłę szukał poprawności politycznej. 

A tu nieudany przykład "przyciemnienia" postacicheeky

Oczywiście nie ma co jeszcze panikować. Do oficjalnej premiery Lost Ark Online jeszcze kilka miesięcy – wiele rzeczy można poprawić, przywrócić czy wprowadzić na nowo. Mimo wszystko możemy mieć pewne obawy. Takie majstrowanie (przy tak dobrym i tak grywalnym MMORPG-u) może przynieść odwrotny skutek do zamierzonego.

A najgorsze, że Lost Ark Online posiada u nas kategorię wiekową 18+. Dorośli ludzie raczej wytrzymają widok skąpo ubranej kobiety, nie trzeba tego wcale ukrywać.

Prawda?


40 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube