Anthem Next anulowane! BioWare wyrzuca projekt do kosza!

Dodany przez PefriX około 3 lata temu
10 3252
Anthem Next anulowane! BioWare wyrzuca projekt do kosza!

Pisałem Wam nie tak dawno, że ważą się losy Anthem. Electronic Arts miało zdecydować, czy daje zielone światło BioWare na dalszy rozwój tejże produkcji. Mieliśmy otrzymać Anthem Next lub Anthem 2.0, czyli odnowioną wersję gry. Niestety, nie otrzymamy, projekt został wyrzucony do kosza.

BioWare poinformowało, że teraz koncentruje swoje prace nad nowymi grami z serii Dragon Age oraz Mass Effect, a do tego skupi się nieco bardziej nad swym MMORPG-iem, Star Wars The Old Republic. Nie ma tutaj jednak miejsca na Anthem, które nie zostanie zamknięte, ale nie będzie również rozwijane.

Nie oznacza to jednak zamknięcia serwerów Anthem! Anthem dalej będzie żyło w takiej formie, jak jest teraz. Osoby zainteresowane tym tytułem mogą podobno bez obaw wbijać do zabawy i korzystać z obecnej zawartości. Jakieś poprawki, czy drobne nowości Anthem dalej będzie otrzymywał, ale generalnie BioWare nie będzie pracowało nad tym tytułem.

Podano również, że globalna pandemia znacząco wpłynęła na decyzję. Podobno COVID-19 odegrał sporą rolę w obniżeniu produktywności pracowników i w efekcie Anthem Next zajęłoby za dużo czasu i środków. Teraz pozostaje zatem czekać na informację od Electronic Arts, że gra jednak nie będzie dalej w ogóle utrzymywana. Może mieć to miejsce za kilka miesięcy lub kilka lat, ale na ten moment Anthem jest bezpieczne. Do czasu…


10 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube