Anulowano multiplayer w Cyberpunk 2077? Redzi „ponownie rozważają” projekt

17 multiplayer w cyberpunk 2077 oddzielna gra premiera jest odlegla 0 b

O Cyberpunk 2077 wiele zostało napisane i tytuł ten wciąż nie schodzi z ust wielu portali poświęconych grom. Masa krytyki, sporo zawiedzionych nadziei, wiadro obietnic oraz niepewna przyszłość z światełkiem w tunelu w postaci „jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie”. Jak na tle całego zamieszania dookoła gry wypada zapowiedziany kiedyś, samodzielny multiplayer do Cyberpunk 2077?

Nijak. Redzi na tle ostatnich ogłoszeń poinformowali, że zmieniają strategię i muszą ponownie rozważyć wspomniany projekt. Nie wiadomo, czy został on anulowany, przesunięty w czasie, robiony w inny sposób, czy cokolwiek. Generalnie jego przyszłość stoi przed znakiem zapytania, ale wiemy, że studio chce iść w usługi sieciowe.

„Wcześniej sugerowaliśmy, że naszym kolejnym potrójnym A będzie gra Cyberpunk dla wielu graczy, ale zdecydowaliśmy się ponownie rozważyć ten plan. Biorąc pod uwagę nasze nowe systematyczne i bardziej elastyczne podejście, zamiast skupiać się przede wszystkim na jednym dużym doświadczeniu online lub grze, decydujemy się na wprowadzenie trybu online do wszystkich naszych marek. 

Tworzymy technologię online, którą można bezproblemowo zintegrować z rozwojem naszych przyszłych gier. Technologia ta będzie napędzać komponenty online, które zdecydujemy się wprowadzić do naszych gier, i zapewni, że możemy to zrobić bez żadnego wielkiego kompromisu technologicznego.

CD Projekt Red tworzy gry RPG dla jednego gracza, oparte na fabule, potrójne A. To się nie zmienia. To, co się zmienia, to nasze długoterminowe podejście do internetu. Rozumiemy przez to upewnienie się, że jesteśmy odpowiednio przygotowani do wdrażania elementów online w naszych grach tam, gdzie mają one sens.”

Prawda jest taka, że Redzi nigdy nie zdradzili szczegółów na temat multiplayera do Cyberpunk 2077. Plotkowano, że będzie to coś w stylu GTA Online. Wygląda zatem na to, że przyjdzie nam dłużej poczekać, co się z tym projektem stanie.

Zobacz także

25 komentarzy