Apokalipsa na polskich serwerach Runes of Magic. Pewien gracz stworzył nieograniczoną ilość złota i zniszczył gospodarkę gry!

Rom title

Informacja nadesłana przez użytkownika Ziese1960. Dziękujemy!


Dzisiaj w godzinach popołudniowych doszło do kuriozalnej sytuacji, która kompletnie zniszczyła gospodarkę całej gry na dwóch polskich serwerach: Vesna i Cath.

Jedna osoba - w nieznany do tej pory sposób - stworzyła nieograniczoną ilość złota, a następnie dokonała zakupu wszystkich (co najmniej kilka tysięcy) przedmiotów wystawionych w domu aukcyjnym. Następnie, używając tych samych postaci w Auction House, zaczęły się pojawiać przedmioty, których nie można jeszcze zdobyć w grze (w żaden dostepny sposób). W obecnej sytuacji nie ma jeszcze stanowiska teamu GameForge w tej sprawie, ale większość graczy podejrzewa, że ma to związek z wprowadzonymi do sklepu z przedmiotami kamieniami +30, przez które bardzo dużo osób zadeklarowało swoje odejście z gry. Nie ma co się dziwić, obecnie koszt wyplusowania jednego przedmiotu przekroczyć może nawet kilka tysięcy złotych.


Sytuacja jest dynamiczna. Co kilka minut pojawiają się nowe - mniej lub bardziej prawdopodobne - scenariusze dotyczącej tej apokalipsy (bo tak właśnie została ochrzczona dzisiejsza akcja na Vesna i Cath). Niektórzy gracze uważają, że za wszystkim stoi mściwy pracownik GF, inni obstawiają hakera, a jeszcze inni twierdzą, że ów bug był znany od wielu lat i każdy, kto posiadał "tajemną wiedzę", mógł z tego korzystać. 

GameForge ograniczyło się jak dotąd tylko do jednego komunikatu. "Sprawa jest sprawdzana" - okej.

Jest drugi komunikat. Czyli jednak prawda:) 

Jest trzeci komunikat. Polskie serwery zostały zamknięte do poniedziałku 3 lipca. GameForge skontaktowało się z producentami Runes of Magic. Brzmi poważnie, ale nie ma się co dziwić. "Kolega", który znalazł sposób na produkowanie nieograniczonej ilości złota, musiał być geniuszem albo farciarzem. Fakty są jednak takie, że gra była dziurawa, jeśli pozwalała na takie cyrki. 

 

UPDATE: Tymczasem z oficjalnego forum Runes of Magic zniknęły właśnie dwa tematy dotyczące tej przykrej akcji. Miałem jednak nosa i odpowiednio wcześnie porobiłem screenshoty, abyście mieli niezbity dowód, jak GameForge pozbywa się niewygodnych duskusji.

Tematy, tematy... 

... i po tematachcrying

UPDATE #2: po dwóch godzinach temat o "apokalipsie" został przywrócony. Niestety nie w całości. Większość postów w środku (tych najbardziej prawdziwych) została usunięta. Przypadek? 

Zobacz także

56 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Wybierz jedno:

Wyniki

Obrazek dnia

Dom

Kalendarz