ArcheAge pozwoli nam latać i walczyć na smoku

Dodany przez PefriX około 6 lat temu
6 3268
ArcheAge pozwoli nam latać i walczyć na smoku

ArcheAge 4.5 – Legends Return przyniesie graczom sporo nowości. Tak przynajmniej twierdzą deweloperzy, którzy aż gotują się, aby zaprezentować część z nich graczom. Na pierwszy ogień pójdą zatem smoki, będące największą atrakcją przyszłej aktualizacji.

Co z nimi będziemy robili? Hodowali je po to, aby móc wdrapać się na grzbiet tych latających gadów i przysmażyć przeciwników. Świat gry nawiedziła bowiem inwazja splugawionych stworzeń, które pragną sprowadzić mrok na Erenor. Na szczęście dzięki powrocie antycznych smoków, gracze będą mogli przeciwstawić się siłom zła.

Po wytresowaniu „zwierzaka” będziemy mogli dosiąść go i dołączyć do powietrznej bitwy. Ewentualnie rozkażemy mu podążać za nami (nad nami), kiedy będziemy wykonywali zadania na ziemi. Wyobraźcie sobie wykonywanie misji transportowych ze smokiem nad głową!

Deweloperzy podkreślają, że smoki będą wierzchowcami bojowymi. Oznacza to, że nie będą służyły tylko do transportu naszej osoby oraz sojusznika. Będzie można na nich walczyć lub rozkazać im atakować wroga, kiedy sami będziemy podróżowali na koniu.

Smoki mają kilka umiejętności:

 • Dragon Flight – 5 minut prawdziwego latania. Co ciekawe, w powietrzu możemy używać własnych umiejętności.
 • Tempest Wings – zwiększa prędkość lotu o 50% na 10 sekund.
 • Wing Gale – odpycha przeciwników na 30 metrów i zmniejsza otrzymywane przez smoka obrażenia o 50%.
 • Dragon Roar – odrzuca wszystko w zasięgu ryku na 120 metrów i zadaje ogromne obrażenia przywołanym zwierzakom oraz wierzchowcom (nie działa na wiwerny i smoki).
 • Dragon’s Breath – każdy smok ma swój własny typ ognia, którym zionie. Zdolność ma trzy ładunki z 30 sekundowym odstępem po ponownym użyciu. Jeden ładunek odnawia się co 8 godzin.

Typy smoczego ognia:

 • Clinging Flame (Red Dragon Breath) – rani przeciwników na 5 metrach, ma bonus do obrażeń przeciwko budynkom i pojazdom. Zadaje obrażenia typu „siege” rozłożone w czasie, które wywołują eksplozję.
 • Paralyzing Poison (Green Dragon Breath) - zadaje obrażenia oraz spowalnia zranionych przeciwników.
 • Corrosive Acid (Black Dragon Breath) - zmniejsza otrzymywane leczenie o 100% oraz zadaje obrażenia typu „siege” rozłożone w czasie. Ma bonus do ataku przeciwko budynkom oraz pojazdom.

Jeśli chcecie zostać smoczymi mistrzami, to NPC Daru zapewni Wam smocze serce, dzięki któremu zaczniecie swoją ognistą przygodę. Najpierw jednak należy pokonać jakiegoś smoka i zdobyć rzadki przedmiot o nazwie Dragon Heartshard. Dalej należy przekazać go w Marionople, Austera lub Freedich Isle do NPC Daru Priest, aby rozpocząć misję.

Uwaga, zadanie wymagać będzie dostarczenia innych, rzadkich materiałów. Jeśli uda nam się wszystkie zebrać, otrzymamy możliwość wybrania jednego z trzech serc:

 • The Red Dragon związany jest z Flamebeat Heart.
 • The Green Dragon potrzebuje Windsong Heart.
 • The Black Dragon wymaga Earthroar Heart.

To jednak nie koniec. Mając już smocze serce, należy dostarczyć również Eternal Flame Scroll. Dalej, aby hodowla naszego pupilka poszła owocnie, będziemy musieli zapewnić Daru sporą ilość Magic Amplifiers. Z czasem smok podrośnie i będzie gotowy do akcji.

Diabeł tkwi jednak w szczegółach. Smoki to potężne istoty, dlatego po 30 dniach, będziemy musieli ponownie zdobyć ich lojalność za pomocą Eternal Flame Scroll. Kolejne informacje na temat aktualizacji Legend Return pojawią się niedługo.


6 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube