ArcheAge Unchained wystartował. Lepsza grafika i brak Pay2Win!

Aa

To bez wątpienia najważniejsza i najbardziej wyczekiwana premiera MMORPG w tym miesiącu, a może nawet w całym kwartale. 

Na rynku debiutuje ArcheAge Unchained – nowa wersja doskonale znanego MMORPG, która różni się kilkoma kluczowymi elementami. 

Po pierwsze, postawiono na model Buy-To-Play, który zapewni w 100% uczciwą rozgrywkę. Tym samym ArcheAge pozbędzie się swojego największego problemu, czyli Pay-To-Win. Taki „smrodzik” ciągnął się z grą od 2014 roku. Teraz nie będzie z tym kłopotu, bo cała gra i wszystkie jej elementy zostaną udostępnione wszystkim graczom bez konieczności płacenia dodatkowego abonamentu lub kupowania odpowiednich przedmiotów w IS. 

Koszt gry to 26 dolarów, czyli ~100 zł. W zamian dostajecie jednak ogromnego sandboxa MMORPG, który oferuje mnóstwo contentu, a ponadto unikalną rozgrywkę w niczym nieprzypominającą WoW-a, FFXIV czy ESO. 

Po drugie, ArcheAge Unchained debiutuje z aktualizacją „Shadows Revealed”, która bardzo znacząco ulepsza grafikę. Różnice widać gołym okiem. Szczególnie jeśli przełączymy się na wysokie ustawienia graficzne. 

Dzięki temu sprytnemu zabiegowi, ArcheAge nie będzie odstawał wizualnie od swoich młodszych kolegów. 

Gamigo/Trion Worlds przygotowało dla nas sześć serwerów: trzy dla Europy, trzy dla Ameryki Północnej. Wątpimy jednak, czy to wystarczy. Hype na ArcheAge Unchained jest ogromny (już podczas tworzenia postaci trzeba było wprowadzić restrykcje) i prawdopodobnie zostaną otwarte kolejne światy. 

UPDATE: europejskie serwery ruszyły o godzinie 12:00... i zaledwie po kilku minutach pojawiły się kolejki!

Zagracie TUTAJ (wersja Steam rusza o 19:00). 

W ArcheAge nie ma typowych klas postaci. Mamy za to specjalne skillsety, które możemy dowolnie łączyć i z tego wychodzą nam odpowiednie postacie. W sumie mamy grubo ponad setkę różnych kombinacji. 

Oglądaj użytkownika sonnyq1 na żywo na www.twitch.tv

Zobacz także

22 komentarzy