ArcheAge usuwa prawie 230 miliardów zduplikowanego złota z serwerów

Dodany przez PefriX ponad 2 lata temu
1 2276
ArcheAge usuwa prawie 230 miliardów zduplikowanego złota z serwerów

Okazuje się, że nie tylko New World od Amazon ma problemy z kopiowaniem złota. Podobna sytuacja miała miejsce w ArcheAge, które jest aktualnie w rękach Kakao Games. Firma ponoć aktywnie działa, aby naprawić sytuację w MMORPG-u, banując na lewo i prawo, przywracając utracone przedmioty (efekt transferu kont Gamigo->Kakao), czy usuwając golda z rynku.

Gracze ArcheAge niemal od początku, czyli od grudnia 2021, prześcigają się w exploitowaniu serwerów Kakao Games, wyszukując coraz to nowe możliwości szybkiego zarobku. Raz użyli promocji zorganizowanej przez wydawcę, aby w zmyślny sposób zdobyć nieco waluty. Tym razem odkryli, jako duplikować golda. Co ciekawe, błąd ten był już obecny w starej wersji ArcheAge, więc realnie nie jest niczym nowym. W wyniku jego nadużycia, miliardy golda pojawiły się na aukcjach.

Co na to Kakao Games? Wydawcy udało się usunąć błąd z gry, a także wyczyścić nadmiar pieniędzy z rynku. Skasowano prawie 230 miliardów golda i zbanowano około 400 kont. Warto tutaj dodać, że firma nie jest pewna, czy w pełni udano się wyczyścić ArcheAge. Dlatego będą dalej działali i polowali na oszustów.

Pełna rozpiska skąd złoto znikło i ile go było:

  • Kraken: 75 900 000 000 gold removed
  • Ospheros: 66,000,000,000 gold removed
  • Ardenia: 69,997,400,000 gold removed
  • Leviathan: 17,600,000,000 gold removed

Ja z kolei chciałbym zapytać, czy gracie w ArcheAge od Kakao Games? Jakie są Wasze wrażenia, poza oczywiście tymi cyrkami z oszustami?


1 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube