Astellia będzie P2P? Tylko, czy ten MMORPG ma szanse z WoWem i FFXIV...

Astellia

Niespełna dwa tygodnie temu Astellia (Online) ruszyła w Korei Południowej z Open Betą i jak dotąd zbiera niezłe oceny. Ludzie chwalą oprawę graficzną (Astellia wyciska z silnika Unreal Engine 3 ostatnie soki) oraz klasyczne podejście do gatunku MMORPG. To na pewno nie będzie żaden dynamiczny hack’n’slash. 

Astellia jest najczęściej porównywana do TERA Online oraz Aion. To chyba dobry znak, bo obydwie gry są dobre (nawet bardzo dobre) i mają sporo fanów na Zachodzie. 

No właśnie, Zachód. 

Astellia raczej na pewno pojawi się w naszej części świata. Już rok temu producenci otwarcie przyznawali, że mają w planach anglojęzyczne wydanie gry. 

Will we see this in the West? 

Of course. NA is very important market for us, and we will launch in NA at a right time after stabilizing Korean service. The Korean version is Free to Play, but we are considering Pay to Play model to meet the NA gamers’ expectations. 

Jest tylko jeden problem. Pojawia się kwestia zmiany modelu płatności z F2P na P2P (podobno, żeby spełnić nasze oczekiwania). Oby nie powtórzył się scenariusz jak z Bless, gdzie Europejczycy i Amerykanie płacili za coś, co w Azji było darmowe. 

Znowu będziemy robić za dojne krowy, które muszą spłacić wielomilionowy budżet gry?  

Zobacz także

47 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Czy World of Warcraft powinien przejść na Free-To-Play?

Wyniki

Obrazek dnia

Al

Kalendarz