Astellia - gra MMORPG za 30 mln dolarów pojawiła się na Steamie… i już ma problemy!

Asta

W Astellię (Online) możecie już grać na Steamie. Ten kosztujący ~30 milionów dolarów MMORPG – po kilku miesiącach od swojej normalnej premiery – pojawił się na platformie Valve, licząc pewnie na spory "zastrzyk" nowej krwi (czyt. nowych użytkowników). 

https://store.steampowered.com/app/1185560/Astellia/

Niestety, zamiast wielkiego święta… mamy wielkie rozczarowanie. Okazuje się, że egzemplarze Astelli są sprzedawane w formie DLC (Standard Package, Value Package, Deluxe Package), co praktycznie uniemożliwia refundację takich produktów. 

Możecie pisać do Valve, ale po każdej takiej prośbie zostaniecie odesłani z kwitkiem. Nawet jeśli nie przekroczyliśmy "regulaminowych" dwóch godzin. 

Użytkownicy Steam ostrzegają przed tym innych (potencjalnych) kupców, otwarcie nazywając Astellię… scamem i raportując stronę produktu do Valve. Sprawa jest poważna i naprawdę może odbić się czkawką dla producentów gry. 

Szczególnie że Astellia nie jest jakimś next-genem. Zwykły MMORPG (z kilkoma fajnymi elementami), który przez całą swoją karierę w Azji (tamtejsza wersja została już zamknięta!!!) działał we Free2Play. Tylko my musimy za to płacić. 

Zobacz także

11 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Czy World of Warcraft powinien przejść na Free-To-Play?

Wyniki

Obrazek dnia

Al

Kalendarz